2008-12-21 17:46:03
20. puan, evet!
  • İlk yarı, içinde bulunduğumuz koşullarda kanımca iyi bitti.
  • Bu bitişte, ikinci yarıda daha net tanık olacağımız üzere, bu üç puan çok çok kıymetlidir.
  • Anlamlıdır, güzeldir, lezizdir, insana yazma keyfi verir.
  • Üstlere tırmanabilmek için pençemize güç vermiştir, pençemizi sivriltmiştir. Yeni pençelere zemin hazırlamıştır.
http://ul.gcg.gen.tr/x/5d5b473.jpg

Hakan’ı en geriye alan Metin Hoca, futbolun genel ifadelerinden biriyle söylersek, ben gol yemeyeyim nasıl olsa atarım, düşüncesinde olduğunu sezdirdi. Bunda haklı da çıktı. Hakansız bir orta saha ilk yarı çok üretken olamadı, ama mücadele yine alkışa değerdi. Yardımlaşma takımın rahatlamasını sağladı, öyle ya ne deniyor; futbol bir takım oyunudur. Adanaspor Metin Yıldız’dan beri (Eyüp Hocayı unutmuyoruz) takım olarak oynuyor. Yükselen performansın ardındaki sihir budur.

İkinci yarı Habip ve Onur sahadaydı. Onur hiç bu kadar istekli oynamamıştı. Koştu, bastı, savaştı. Bunlar yetiyor zaten işini yapmış olmak için.

Habip’e ayrı bir sayfa açacağız, goldeki katkısı dikkat çekti. O girdikten sonra hücum bölgesi daha hareketliydi. Hoş geldin Habip, diyoruz, iyi geldin, iyi ki geldin.

Rakip Samsunspor bizcileyin bir takın portresi çizdi. Bir iki net pozisyonu da vardı (ama üç değil). Özellikle yine son saniyedeki pozisyonları yine o keşmekeşte yüreğimizi ağzımıza getirdi.

Golü bulup 3 puanı, o dakikalar için şimdilik, kucaklamışken onu yâd ellere kaptırmamak için çok çırpındık, bu arada panikledik, tribünde yılın en soğuk gününde terledik, lakin net gol pozisyonları da bulduk. Atamadık.

Sonuçta bizcileyin olan Samsunspor’u Yunus Murat Ceylan’ın 55. dakikadaki (Samsun’a selam: )) enfes golüyle yendik. 3 puanı da temelli aldık.

Bir alttaki yazıda vurguladığım gibi kazanmayı ihtimal dışı bırakmayan Adanaspor ikinci yarı bu teknik kadroyla da çok iyi işler yapacağının sağlam işaretlerini vermiştir.

Kasımpaşa maçını takviyeli kadromuzla ve heyecanla, sonunda şenlik şarkılarını yine söyleyeceğimiz iddiasıyla bekliyoruz.

Not: Maç fotoğrafları foto-yorum’da. Tıklayınız.

Yazar: Editor