2010-12-10 08:49:00
6

Hedef Altı Puan 

Osman hoca geldiğinde hatırlayalım; "hedefinin kalan maçların lideri olmak" olduğunu söylemişti. Dönüp baktığımızda son dört haftanın en başarılı takımları  sırası ile İdman Yurdu(12 puan),Rize(9 puan),Tavşanlı(8 puan),Karşıyaka(8 puan)  ve Adanaspor’umuz (7 puan) .

Yani bu puanları hesapladığımızda, son dört haftanın beşincisiyiz. Önümüzde ki  maçları aldığımızı düşündüğümüzde   13 puana ulaşacağız. Hadi hep beraber  hani geçtiğimiz 8 Aralıkta ölümünün 30. yılını geride bıraktığımız John Lennon’un  ünlü “imagine” adlı şarkısında dediği  gibi hayal edelim ve bundan sonraki maçların, şu şekilde sonuçlanacağını düşünelim. 

İdman Yurdu bu hafta Bolu ile maç yapacak olası yenilgisinde  son hafta maçı olmadığından onu geçmiş olacağız. Tavşanlı ve Rize bu hafta maç yapacak olası beraberlikte Tavşanlı’yı da geçeceğiz. Rize’nin son hafta Samsunla karşılaştığını ve bize karşı oynadığı futbolu düşündüğümüzde muhtemel  puan kaybı yaşaması işten bile olmayacak ve   onu da geçmiş olacağız.

Karşıyaka’nın da bu hafta Orduyla karşılaşması var onunda en azından beraberlikle bitmesi durumunda Karşıyaka’yı da geçmiş olacağız. Eğer yukarıda ki düşünce gerçekleşirse Osman hoca ve ekibinin hedefi gerçekleşmiş olacak. Tabi biz bu hesabı tümden gelerek yaptık.  Adanaspor’umuzun başarılı olacağından yola çıkıp son iki haftanın senaryosunu buna göre kurguladık. Birçoğumuz bilecektir ki bilimsel yöntem tümevarımdır.  

Ama taraftar olarak bu konuda bakışımızı bu yönde gerçekleştirmemiz son hafta ki maçtan dolayı üzerimizde ki sıkıntıları atmak açısından anlamlı olacaktır. Artık şu hata yapmış o oynamasın bu oynasın gibi lafları bırakalım. Pazara az kaldı teknik kadro hedefine ulaşmak için elinden geleni yapacaktır. Futbolcularımızda son haftalarda oldukça iyi oynamakta, onların da kafalarından Akhisar maçında taraftar bize tepki verecek düşüncesini uzaklaştırmalıyız.

Bu anlamda taraftar olarak bundan sonraki yorum ve görüşlerimizin daha yapıcı olmasına dikkat etmek yerinde olacaktır.    Ligin  sıralama cetvelini gözümüzün önüne getirdiğimizde  herkesin şansının olduğu gerçeğini hepimiz görmekteyiz.  

O yüzden son iki maçı alarak yola devam edeceğimiz inancımızı koruyalım ve şunu hayal edelim:  ligin sonunda  şampiyon Adanaspor olacak. 

Yaşasın  Adanaspor! 

Zalif Aktaş

Yazar: Editor