2011-05-12 15:06:33
Gerçek Adanalılar

Bugün Türkiye birçok sorunun yaşandığı dönemden geçerken ve bir ay sonra yapılacak genel seçimlere dikkatini vermiş iken, son 2 gün içerisinde Adana’mızda, adına yerel basın dediğimiz yayın kuruluşlarında mesnetsiz ve asılsız iddialar ile Sayın Adanalılar ve Adanaspor camiası incitilmekte ve üzülmektedir.

Sayın Başkan Bayram Akgül’ün Adana ve Adanaspor için yaptıklarını yok saymak ancak gerçeği inkâr etmek olacaktır. Büyük bir camianın ve şehrin bugün geldiği noktaya, yıllarca çok büyük paralar harcayarak gelemeyenler var iken, 4–5 yılda şampiyonluk kovalayıp süper ligden dönen bir şehri ve takımı, gerçek olmayan sözlerle Başkan’ı üzerinden yıpratmaya çalışmak sadece kötü niyet göstergesidir.

Küstah kelimesi gibi kişilik haklarına saldırı ile kaleme alınan yazılar tüm Adana ve Adanaspor camiası için onur kırıcıdır. Araştırmacı gazeteci kimliğini asla yansıtmayan, bir futbol takımının oyuncuları ile ilgili sayfalara döken yazarların kanıtlarının nerede olduğunu sormak tüm Adana ve Adanaspor camiasının hakkıdır.

Yazıya konu edilen olayda, Türkiye’nin güzide bir futbol takımının sayın yöneticisinin televizyon programında, Sayın Başkan Bayram Akgül’e herhangi bir yanıt veremediği gerçeği ve sözlerinin yanlışlığını tekzip edecek bir belge sunamadığı da ayrıca dikkat edilmesi gereken husustur. Adanaspor’un 5 yıl önceki durumu esnasında kılları kıpırdamayanların, Adanaspor üzerinden Adana’ya zarar verecek işlere imza atmalarının iyi sorgulanması ve yanıtların dürüstçe yazılması bir görevdir. Bu göreve imza atacak Adana basının yürekli kalemlerine ise bizlerin saygısı sonsuz olacaktır.

Zamanlama olarak çok manidar bir anın seçilmesi ise ayrıca ilginçtir. Takımın durumu ve sezonun son haftasında Adanaspor taraftarı ile Sayın Başkan’ı karşı karşıya getirmeye yönelik satırlar ise kışkırtıcı anlam taşımaktadır. Bu yönden bakıldığında Sayın Bayram Akgül üzerinden asıl hedefin Adanaspor olduğu gerçeğini görmezden gelmekten sadece saflık olacaktır. Adanaspor‘u  hedef almak binlerce Adanalıyı hedef almak gerçeğini unutmak demektir. Bu gerçeği hatırlatmak ise biz Adanalıların onurudur ve boynunun borcudur.

Adanaspor nezdinde Adanalılara yapılan bu çirkin, gerçek olmayan ve kişilik haklarına aykırı satırları kınıyor ve dürüst, onurlu, gerçekleri yansıtan basına her zaman saygı duyduğumuzun altını ısrarla çiziyoruz.
Saygılarımızla,
 
Adanasporlular Derneği

Adanaspor Düşünce Platformu  
          
Adanaspor.Org
           
Turbeyler Grubu
 
Kaplanpenche.Org
 
Adanaturuncudur.Com

Dişi Kaplanlar

Yazar: Editor