2011-09-28 11:23:14
Maç Öncesi Yorumumuz

Giresunspor’u Nasıl Yeneriz

Bizden Net Cevap

 

Siz bakmayın öfkeli yazılarımıza filan, güzel bir hareket indirtir yelkenlerimizi. Tabi bu dediğimiz bir Adanaspor meselesindedir. Ötesinde hiçbir tavrımızdan bir santim geri gitmeyiz; ))

______________

Şimdi konuşalım bakalım Giresun’u nasıl yeneriz diye. Bence şimdiye kadar karşılaştıklarımız içinde en yumuşak rakip Giresun. Özellikle savunma hattındaki dirençsizlikleri öne çıkıyor. Solda Ömer adeta yol geçen hanı, sağ savunmada oynayan Mesut’un ise ofansif yanı defansına göre çok daha güçlü. Yani o bölgeyi de geçmek önemli bir mesel olarak durmayacak. Oralarda ne bir İzzet ne de bir Anıl direnci olacak karşımızda.

Giresun savunmasının en belki de en önemli ismi Volkan da kendi başına birtakım savunma zafiyetleri içeriyor. Topu kesmedeki zamanlama hataları, o bölgede oynayan futbolcunun ihtiyacı olan pozisyon takibi ve buna bağlı sezgi ve de topu oyuna sokma becerisi son derece sınırlı.

Özellikle baskı yedikleri anlarda takım ve savunma dirençleri hemen hemen yok oluyor. Örneğin geçen hafta GBB deplasmanda Giresun’a 5 atmadıysa bunun nedeni beceriksiz GBB forvetidir.

Orta sahası çabuk geçilen bir profilde. İleride ise Aydın ve Ramazan’a bel bağlamış durumdalar. Ali ve yanılmıyorsam bir de Adem ilerinin isimleri. Fakat hiçbiri Adanaspor savunmasını zorlayacak nitelikte değil.

Hücumda bir atımlık barutu olan bir takım olarak görünüyor Giresunspor. Genelde ise baskıya gelememe!

Adanaspor topu rakibe bırakıp duruma göre hücum etme gibi bir taktik uygulamazsa, rakibe kelimenin tam anlamıyla saldırırsa ilk 20 dakikada bile 2 gollü bir avantaj sağlar. Dediğimizi maç geneline yaydığında da Giresunspor Adana’dan tarihi bir yenilgiyle ayrılır. Böyle derken rakibi küçümsemek gibi bir taktik üzerinden gitmiyoruz, sadece ilk 3 haftaya dair izlenimlerimizden bir sonuç çıkarıp fikrimizi yazıyoruz, olur da yazımızı okuyan bir Giresun Taraftarı yanlış anlamasın.

Beklediğimiz şey, baskılı ve tempolu oyundur. Bir de o formayı giyen her bir futbolcumuz yanındaki arkadaşını da düşünerek oynasın. Neticede aynı gemide yol alıyoruz, batarsak hepimiz batarız. 

Yazar: Editor