2011-06-26 19:10:59
adalet mi?

Haksız Rekabet                :

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-72728/miy.jpg

Mersin İdmanyurdu, Nobre ile sözleşme imzaladı. Hayırlı uğurlu olsun. Ondan başka güzel transferleri de var. Dileriz başarılı olurlar süper ligde yıllar sonra.

Düğün değil bayram değil, bu sevgi niye diyeceksiniz.

Efendim, Mersin bu işleri bir “bakan” nezaretinde yapıyor. Zafer Çağlayan eşliğinde atılıyor imzalar. Çok yazdık bu konuyu, evet, bizim de takıntımız budur! Yazmaya da devam edeceğiz, bıkmadan susanmadan, böyle bir sahne yasalar nezdinde bir muhatap bulana kadar yazacağız, belki bir duyan olur, ulusal basında gündeme getiren olur.

Ta 2B’de iken o zamanki bakan Kürşat Tüzmen ile Mersin bu devlet-siyaset-hükümet ayrıcalığında faydalanmıştı. Çok geçmeden 1.lige ve işte süper lige de attı kapağı. Her transfer sürecinde ve her kritik dönemde, şampiyonluk dönemeçlerinde Akp siyasetinin sesi yükselir oldu, bakanlardan cumhurbaşkanına dek! Gözleri aydın, hem Mersin şampiyon oldu hem Mersin’de de birinci parti olundu!

Ve fakat bir futbol kulübüne böyle bir siyasi ilgi hangi adalet, hak, hukuk, yasa, vicdan, demokrasi evet hangi ileri demokrasi formatına uyar. Meraktan soruyorum, böyle bir resmi ve aleni kayırıp kollamanın yasal bir engeli yok mu? Devlet erkânı daha ne kadar müdahale edecek liglere bu şekilde? Hiçbir şeyi değilse de eşit ve adil mücadeleyi paramparça ediyor efendilerin bu siyasi yatırıma yönelik keyfiyeti. Zaten haksız olan rekabeti hepten kördüğüm ediyor.

Haddi olmadan yasaları bu mevzuyu araştırmaya davet ediyorum;

Örneğin Mersin’in şampiyonluğundaki Kürşat Tüzmen ve Zafer Çağlayan etkisi katkısı, Eskişehir şampiyonluğundaki Kemal Unakıtan etkisi katkısı nedir, yasalara uygun mudur, oralarda harici işler yapılmış mıdır?

Vergi ödeyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak merak ediyorum.

Hakkaniyete uygun mudur bu işler?

Uygun değilse yasal işlemler olsun, uygunsa da bu konu gereğince aydınlatılsın! Desinler ki, bre vatandaş bu şler kitabına uyugundur! Biz de otururuz o zaman bir tarafımızın üstüne, adalet duygusu daha daha daha da yaralanmış ve tarumar olmuş olarak…

Yazar: Editor