2011-07-28 10:48:18
adana 2 erciyes 1

İkinci hazırlık maçımızı Erciyes ile yaptık. Yıllar sonra, bir hazırlık maçında da olsa Erciyes’i yendik. Bu hayra alamettir bizim için. Şaka değil, hakikaten bir eşiği geçtik Erciyes’i yenmekle. Başımıza bela, yenemediğimiz takımlardandır Erciyes.

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-85825/aea.jpg

Maça şöyle çıkmışız:

Tolgahan, Berkan(dk 46 İzzet) Anıl(dk 50 Hüseyin Yoğurtçu) Tuna, Koray(dk 46 Onur Akbay) Onur Demirtaş(dk 83 Okan Koç) Fahri(dk 50 Cem) Talha(dk 50 Rahman) Bülent Bölükbaşı(dk 78 Samican) Emrah Bedir(dk 46 Emre Aktaş) Fredric(dk 79 Alper)

Goller Fahri ve Rahman’dan gelmiş. Ama yine gol yemişiz, birkaç maçı, hazırlık da olsa gol yemeden geçirsek ne şık olur: ))

Bu kadrodan nasıl bir analiz yaparız? Bakalım.

Sol bekte Anıl ve Hüseyin eşit şansa sahip şimdilik. Rize maçında orada ilk on bire çıkan Hüseyin bu maçta Anıl’a bırakmış yerini. Orada dişe diş savaşacak iyi oyuncumuz var şimdi. Sol bek için iyi bir şey bu.

Tuna yerinde sağlam duracak gibi. Diğer yer için Onur ve Koray arasında bir rekabet söz konusu olacak. Tabi biz oraya hala Ramazan Sal’ı bekliyoruz.

Ön liberoda Onur Demirtaş görünüyor. Bence sakıncası yok. Fakat Ramazan Sal’ın durumu o bölgeyi de etkileyecektir. Fahri ve Talha da orta sahada yerlerini garantiye alacaklar gibi. Orayı Rahman da zorlayacak. Fevzi tamamen dönünce rekabet üst düzeye çıkar klişe bir ifadeyle. Bu da iyi bir şeydir. Bülent de iki maçtır banko ve hemen hemen tam süre oynayanlardan. Levent Hocanın ona çok inandığını ve güvendiğini biliyoruz. Kimseyi değilse de hocasını mahcup etmesin Bülent ve bu sezon formasına biraz hizmet etsin, diye umuyoruz. Emrah da ilk on birde başlamış maça. Anlaşılan Emrah formaya hazır. Fakat bu sezon Emre ve Frederic bizim çıkışımızın en önemli silahları olacak ileride. Onları daha etkili görmeyi istemek hakkımızdır sanırım. Okan Salmaz’ın kendini salmadan, gayri futbolunu sahalara salma zamanı gelmiştir. O formayı almak için arkadaşlarının iki katı çalışması gerekiyorsa bunu yapmak zorundadır hem kendi hem Adanaspor için…

Okan Koç’a da doğal olarak belli bir süre yer veriliyor. Dileriz kazandırır kendini. Genç oyunculara forma şansı verilmesi de istikbalimiz için gayet güzel. Kbong ve Mbilla’nın bu forma rekabetindeki durum, etki ve katkıları mutlaka lehimize olacaktır, değil mi: ))

Ve Berkan, İzzet'i kesme noktasına gelmişse bir hazırlık maçında da olsa, değmeyin keyfimize...

Yazar: Editor