2011-05-15 17:03:32
adanaspor 4 Altay 1

Bitti şu fena sezon, ama güzel bitti, birçok anlamda güzel bitti üstelik.

Bilet fiyatlarının uygun olması tribünü doldurdu. Bu durum önemli bir mesajdır aslında Başkanımıza, isterseniz bu konuyu bir başka yazıya bırakalım.

 http://hizliresimyukle.com/showoriginal-56220/azsa.jpg

  • Yoğun ve nitelikli bir tribün vardı. Takımını destekledi daha çok. Arada klasik tribün çekişmeleri olmadı değil, fakat bu da olağan düzeydeydi.
  • Adanaspor taraftarı büyük bir özgüvenle ve müthiş bir sağduyu ile hem takımını hem de Başkanını bağrına bastı. Bu yönüyle de sezonun en güzel atmosferlerinden biri yaşandı 5 Ocak’ta.
  • Grubun maratonda olması da ayrı bir coşku oluşturdu, bu da gruba bir mesajdır, o zaman şu konuyu da bilet fiyatlarını konuşacağımız yazıya öteleyelim.
  • Özü, takım ve tribün güzeldi bu tatlı mayıs pazarında.
  • Geçen sezonun şampiyonluk adayları, yükselme grubunun rakipleri şu sezonun son haftasında dramatik bir kümede kalma mücadelesi verdiler. Kelimenin tam anlamıyla iyi olan kazandı. 4-1’lik skor daha farklı olabilirdi. Altay genel olarak bu maçtan tek puanı alabilecek bir oyun bile sergileyemedi. Demek bu noktalara kadar gelmeleri bir tesadüf değilmiş. Ve lige veda ettiler.
  • Kendi adıma şöyle söyleyeyim; bu son maçtan bağımsız konuşuyorum şimdi, Altay maçlarında aldığımız cezalardan da bağımsız, eski defterleri bir kenara bırakarak diyorum bunu; Akhisar, Güngören, Kartal, Altay çekişmesinde düşenin Altay olmamasını isterdim. Büyük camiaların düşüşü üzüyor! Biz bunu en derin bir şekilde yaşadık. Acıma filan da değil, ama Altay keşke bu haftaya bırakmasaydı işi. Evlerinde iki rakiplerini ellerinde kaçırdılar; Akhisar’a yenildiler, Kartal’la berabere kaldılar, önceki haftalarda güçsüz Diyarbakır’ı bile yenemediler. Sanırım özeleştirilerini yapmak durumundalar. Bir de, maç sonunda tüm takım gözyaşı döker diye düşündüm. Bu sadece üç futbolcuları yaptı. Ya vakur bir duruştu bu, ya da futbolcu bile şu pozisyonlarını pek önemsememiş olanı kabullenmişti. Onlar adına birinci olasılığı tercih ederim. Biraz duyusal yazdım değil mi!

Sonuç olarak Adanaspor diğer hiçbir sonuca bakmadan, bu maçtan alnının akıyla, adına, bir Adanasporluluğa yakışır şekilde ligi tamamlamıştır. Hiçbir yoruma, lekeye, şaibeye mahal vermeden. Çok güzel bir servettir bu!

Yazar: Editor