2011-02-12 19:03:43
ara vira

Başkanımızdan M. Tuncel'e cevap

Bunu paylaşalım ki, başkanımızın arkasında gücümüz yettiğince olduğumuzu bildirelim...

_______________________________

Sevgili Adanasporlular, Sevgili Adana Demirsporlular , Değerli  Adanalılar

Bugüne kadar sessizliğimi koruduysam Adana’yı çok sevdiğimden ve Adanaspor Başkanı olarak temsil ettiğim kulübümün menfaatlerini düşünerek hareket ettiğimdendir. Her zaman açıklamalar yaparken sadece Adanaspor’u değil kardeş kulübümüz Adana Demirspor’u da düşünmüş ve camialar arasındaki seviyeyi esas almışımdır. Fakat artık susmayacağım ve spor kamuoyunu yaşanan olaylar karşısında bilgilendireceğim. Öncelikle herkesin bilmesini isterim ki Adana Demirspor camiası ile yaptığım açıklamaların hiçbir ilgisi ve alakası yoktur.

Sayın Mustafa Tuncel’in ''Adanaspor Şirket takımıdır, Adana Demirspor halkın takımıdır.'' açıklamasını hayretler içinde dinledim. Bu ayrımı yaparak koskoca bir camiayı hiçe sayan Tuncel seçim zamanlarında Adanaspor’u halkın takımı gibi görerek oy istemiş ve Adanaspor taraftarının oylarıyla şuan ki konumuna yani meclise girerek önemli bir göreve gelmiştir.

Ayrıca  Adanaspor’a 360 bin TL ödeyerek oyuncu aldıklarını söyleyen Mustafa  Tuncel bu olayı bir lütuf olarak nitelendirmiştir. İki oyuncumuzu Bank Asya liginde önemli takımları isterken makul bir ücretle kardeş takımımız Adana Demirspor’a vererek sevgimizi göstermişizdir. Bundan üç sezon önce biz Bank Asya 1. Ligde oynarken  Emrah Bedir’i 300 bin tl ödeyerek almış ve maddi sıkıntılar yaşayan Demirspor’a bu bonservis bedelini ödemişizdir. O dönemde kulübün başında Mustafa Tuncel bulunuyordu.

Adanaspor şirket takımı  değil halkın takımıdır. Yönetim kurulumuzda hepsi birbirinden değerli işadamları bulunmakta ve bu isimler Adana’da kazanıp bu şehirde yatırımları olan önemli kişilerdir. Yöneticiler ellerinden geldiği kadar Adanaspor’a maddi manevi yardımlarını esirgememektekiler.

Önemli bir konuya daha temas etmek istiyorum. Adana  Demirspor kulübü son 5 yılda büyük rakamlar harcayarak başarısız olması ve trilyonlarla borca girmesi  konusunda sayın Tuncel taraftara bir açıklama yapmalıdır. Dolmuşçulardan ve esnaflardan Demirspor’a yardım olarak toplanan paralar, belediyeden aktarılan paralar düşünülürse halen takımın B kategorisinde olması olayları net bir şekilde özetlemektedir.  İki kulübün arasına ayrımcılığı sokan Tuncel öncelikle kendi başarısızlığını düşünmelidir .  Her sezon büyük umutlarla tribünleri dolduran Adana Demirspor taraftarları yaklaşık 10 senedir başarıya hasret kalmış ve kötü yönetimlerin esiri olmuştur. Sayın Tuncel şirket takımı halkın takımı ayrımını bırakarak öncelikle şampiyonluk özlemi çeken taraftara hesap vermelidir. 51 oyuncu transfer ederek halkın parasını sokağa atanlar halen Demirspor taraftarını kandırmaktadırlar.

Yıllar önce insanların kol kola maça giderek Adanaspor-Adana Demirspor maçlarını beraberce izlediği dönemlerin özlemlerini yaşarken Adana Demirspor başkanlığı yapan bu kişinin yaptığı talihsiz açıklama iki kulübün arasını bozmak adına önemli bir adımdır.

Neredeyse her hafta  Adanaspor’a yardım yapılacağı yönünde medyaya açıklamalar yapan Mustafa Tuncel’in söylemlerine bir anlam vermiş değilim. Bizim Adanaspor olarak hiç kimseden yardım talebimiz olmamıştır. O zamanki Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aytaç  Durak döneminde Mustafa Tuncel’in ve Zihni Aldırmaz’ın olduğu bir toplantıda Çatalan’ın masrafları konusunda yardım yapacakları söylenmiştir. Bizim talebimiz bu yöndedir. Hiçbir yardım almamıza rağmen Durak’ın verdiğinden daha fazla yardım yapacağım diyen Tuncel söylemleriyle de tezada düşmüştür. Aynı Tuncel bundan 3 sene önce ‘’Çatalan Tesisleri Adana’ya uzaktır’’ açıklamamın hemen sonrasında medya önüne çıkarak istenirse iki takımın tesislerinin yer değiştirmesinin uygun olduğunu söylemişti. Bu söylemlerin ardından bende ‘’Tesisler namustur bizim Adana Demirspor’un tesisinde gözümüz yoktur’’ şeklinde bir açıklamam olmuştu. O zamanda bu olayı gündeme atan Mustafa Tuncel’di.

Halen aktif olarak kullandığımız Çatalan Tesislerine ‘’Adanaspor çıkarsa, Demirspor’u oraya götütürüz’’ ifadesini kullanan Sayın Başkan bir anlamda iki camiayı karşı karşıya getirmek isteyerek yeni bir polemik başlatmıştır.

Şu unutulmasın Çatalan Adanaspor’un namusudur ve öyle kalacaktır. Futbol takımımız lig maçları hazırlıklarını burada sürdürmekte ve tesis takımımıza hizmet etmektedir.

Kamuoyunda yer alan diğer bir açıklamada Adanaspor’un ASKi’ye olan kira borcu, su borcu ve elektrik borcu olduğu yönündedir. Tuncel, bu borçların yapılandırılmasını beklediklerini ve sonra spor fonunda yardım yapacaklarını belirtmiştir.

Adanaspor ‘un yapılandırmaya girecek borcu yoktur. Ayrıca bir dönem kendiside Demrispor’u şirket yapmak istemiş ve bu konuda girişimlerde bulunmuştur. O zaman Demirspor’u halkın takımı olmaktan çıkarmayı mı düşünüyordu?

Unutulmasın ki kişiler geçici camialar kalıcıdır. Adanaspor’da Adana Demirspor’da bu şehrin iki değeridir.

Her iki camiayı sağduyuya davet ediyor ve şehrimize sahip çıkmalarını gönülden temenni ediyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

                                                                                                        Bayram AKGÜL

                                                                                                        Adanaspor Kulübü Başkanı

 

1 Temmuz 2011’e Kadar Mola

Futbolu değil Adanaspor’u seviyoruz.

Birçoğumuz gibi…

Ki, kendi adımıza bir milli takım olarak ilan etmiştik ta en başta.

Evet, Adanaspor aşkımızı hiç kimse gibi biz de tartışmayız…

Seviyoruz.

Memleket meseleleri de duruyor şuracıkta.

  • Elimizden geldiğince,
  • dilimiz döndüğünce,
  • fikrimizce orada da daldık mevzulara.
  • Çünkü futbol kendi başına kalırsa,
  • toplumsal muhalefeti barındırmazsa
  • o zaman afyondur.
  • Fena yapar. Uyuşturur.
  • Bu yüzdendi oralarda da laf koşturmamız.

 

Şimdi tam bu noktada topa basma zamanıdır kaplanpenche için,

1 Temmuz 2011 ‘e kadar…

Aşağıya bazı bağlantıları sıraladık, diğerleri zaten yan tarafta duruyor. Kimseler arşivden mahrum kalmasın; ))

 

Yeni sezonda, maç fotoğraflarıyla foto-yorum bölümünü yine aktifleştirerek yepyeni bir Adanaspor gündemiyle, yine vira diyene kadar bana eyvallah.

______________________________

NOT: Bu kararda kimselerin herhangi bir ricası, baskısı, tazyiği ve sairesi olmamıştır. Olamazdı zaten. Tamamen hür iradedir söz konusu olan.

______________________________

  • Dönüşte yine burada olmanız dileğiyle…

 

Kaplanpenche

 

______________________

// Ama arada okumak isterseniz tıklayınız KARGA //

http://www.countryclipart.com/STCACollectionAd.gif

 Karga; asabi bilge kuş, muhalif blog: ))

_______________________________________________

 

ADANASPOR ve ADANASPOR

Yazar: Editor