2011-08-17 09:04:23
bakınca

Adı: Ortaya Karışık

Konu: Gündem

Ana Fikir: Dur Bakalım Ne Olacak Şimdi?

http://hizliresimyukle.com/showoriginal-94762/oka.jpg

Federasyon bir karar verdi nihayet. Galatasaray ve özellikle Trabzon pek hoşnutsuz bu karardan. Basmış yaygarayı her yerin TS’si. Yazdık çokça, siz de temiz değilsiniz ortadaki kirlilikte. Sizin o Buca ve Karabük maçlarınız antrenman maçı tadındaydı bre, biraz hicap, bir de unutmayın o mazideki işleri örneğin 1981 sezonunu…

Devletin kanıtlarından filan bahsediyor TS. Yav işte bu yüzden adamlar güvenmiyor, güvenemiyor, bir karar veremiyor, bir de ortada Rasim Ozan Kütahyalı gibi, Mehmet BaranSukaçırdı gibi kifayetsiz gönüllü savcılar olunca, medya tetikçileri, elbette işler karışık gider, bir de bir iş olacaksa olmaz; bakınız öteki davalara…

Üstelik adı açıklanamayan o takımın adı açıklanamadığı için bu iş açıklığa da kavuşamaz…

Bir de bir adam var, adı hala bizle anılıyor bu şike soruşturmasında. Gerçi kulüp konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Buna rağmen adımız orada duruyor. Bu nokta bile sürecin ne kadar kof ve ciddiyetsiz ve de başka hesapların bir yansıması olduğunu göstermektedir.

Neyse, ligler başlayacak bir şekilde. O zaman hafta sonuna kadar birkaç transfer haberi olabilir Adanaspor cephesinde.

Marmara depreminin dönümüydü. Ölen insanlar anıldı. Ama kalanlar salındı. Binlerce ölümün sorumlusu yasal olarak sorumlu değil 7 sene filan sonra.

Lucretius Titus Carus (İ.Ö. 98-55) 2 bin sene önce Evrenin Yapısı adlı eserinde “depremler değil, binalar öldürür der. Evet, bizdeki zihniyetin ne kadar geriden geldiğini böyle de görebiliriz az biraz.

Kapitalizm, Türkiye aktörlerini teke indirince söz konusu olan artık "geri demokrasi"dir. Bu da içinde her türlü "zulmü" barındırır. Tek partili bir ülkeye gidiş,kötü bir gidiştir.

"Kapitaliz-aktör-zulüm" kelimeleri ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland'ın şu sözleriyle bir mana kazanır:

 (Suriye için) "Türk sabrının giderek tükeniyor olması bizim için sürpriz değil. Bu, bizim şu anda durduğumuz pozisyonla tamamen tutarlı."

Eh, bizim için de sürpriz değil be güzelim...

“Türkiye ile amaçlarımız aynı!” (Victoria Nuland) Muhteremler bu kadar net açıklıyor yahu. Ama sokmayın yine gözümüze o demokrasi parmağını.

Söz konusu "demokrasi nakli" mavalına inanmaya da "niyetimiz değil, mecalimiz yoktur"...

Yazar: Editor