2008-07-12 13:40:31
basın açıklaması

Adanaspor teknik direktörü Hüsnü Özkara, yaptığı açıklamada, Adanaspor Kulübü'nün kendisini teknik direktörlüğe getirmesinin gururunu yaşadığını belirterek, "Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Ben belli çizgisi olan bir teknik direktörüm. Çalıştırdığım takımlarda başarılı olmuştum. Adanaspor'da da başarılı olmaya geldim." dedi.

Yapılan transferlerin çok iyi olduğunu ve transferlerin süreceğini vurgulayan Özkara, "Öncelikle takımın iskeleti bozulmadı ve bu çok önemliydi. Kampa gelip deneyeceğimiz isimlerde olacak. Belli bir noktaya ihtiyacım yok. Mevcut futbolcuları bir şablona koyduğumda eksik mevki görünmüyor. Ama kamp dönemindeki çalışmalar ve yapacağımız hazırlık maçlarıyla nerelerin eksik olduğunu daha iyi göreceğiz. Altan ile görüşmeler sürüyor. Onun transferi olursa buna da seviniriz." diye konuştu.

Kapanmış olan Adanaspor'u alarak tekrar hayata geçiren ve iki sezon yaşattığı şampiyonluklarla Bank Asya 1. Lig'e çıkaran Kulüp Başkanı Bayram Akgül'ü kutladığını söyleyen Özkara, "Bu devirde spora tek başına bu kadar para harcayan başka biri yoktur. Bayram Akgül'e herkesin destek olması gerekiyor. Onun sayesinde Adanraspor hayata döndü ve bizlerde şuan burada çalışma fırsatı bulduk." dedi.

Hüsnü Özkara, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatalan'da yaptırılan tesislerin mükemmel olduğunu da vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Adana'ya geldiğim gün Başkan Bayram Akgül beni inşaatı süren tesislere götürdü. Ankara'da İlhan Cavcav'ın yaptırdığı tesisler güzeldi. Ama inanın olimpik havuzları, sahaları, göl manzarası ve sosyal tesisleri ile Adanaspor için yapılan tesisler daha güzel. İnşallah kamp dönüşü çalışmalarımızı burada devam ettirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz." diye konuştu.

Bank Asya 1. Lig'de her takım iyi olduğunu belirten Özkara, "Biz her maçımızı ciddiye alarak, rakibi küçümsemeyerek sahaya çıkıp sonuca gidecek ve istediğimiz Süper Lige çıkacağız. Adanaspor'un tek rakibi kendisidir." dedi.

Yazar: Editor