2011-07-13 08:24:36
basından başlıklar ve yorumlar

Gündeme şöyle bir bakarsak ne görünür?

http://img1.loadtr.com/k-474752-gazeteler.gif

*Altay, mağdur olduklarını iddia ederek küme düşürülmemeyi istiyor.

-E, iyiymiş.

*TSYD, Yönetim Kurulu’ndan “Herkes kendi işine baksın” başlığıyla yapılan açıklamada, özellikle bu süreçte görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına taraftarların saldırısı kınanarak, sonucun sükûnetle beklenmesi gerektiği bildirildi.

-Bence spor gazeteleri veya gazetelerin spor sayfaları protesto edilmeli, hiç okunmamalı, TV’lerdeki spor yorumları da es geçilmeli. Futboldaki kirlilik orada daha da derinleşiyor çünkü.

*Lucescu’nun yıllar önce, “Türkiye’de futbol Çavuşesku dönemindeki Romanya’ya benziyor” dediği hatırlatıldı.

-Adamı linç etmişti o spor basını.

*Eski RTÜK Başkanı dâhil dört kişinin tutuklanması ardından yapılan operasyonda, biri Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği sorumlusu olan dört kişi gözaltına alındı...

Bu dava da sanki şike gölgesine denk getirildi.

*Son aylarda Türkiye’den gelen şikâyetler üzerine Avrupa İnsan Hakları Komiserliği tarafından hazırlanan raporda mevcut yasaların ifade ve basın özgürlüğü önünde engel oluşturduğu savunuldu. “Türkiye’de ifade ve basın özgürlüğü” başlığı altında yayımlanan raporda, AİHM’in hükümlerinin Türk yargısı tarafından gerektiği gibi uygulanmadığı, yasalarda kapsamlı değişikliğe gidilmesi gerektiği belirtildi.

-Adamlar demiş diyeceğini.

*Bizim Kbong ve Mbilla hala dönmemiş.

-Ayıp ediyorlar ama.

*Kulüpler Birliği'nin açıklamasından bir gün sonra Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal'ın açıklaması, ortalığı karıştırırken Aziz Yıldırım'ın şekerinin de bu nedenle yükseldiği iddia edildi.

-İş şimdi karışacak. Akşamlar olmasın, ligler başlamasın…

*Futbolda şike soruşturmaları kapsamında yürütülen operasyonların ardından, son günlerin en çok tartışılan konusu ile ilgili UEFA'nın resmi internet sitesinden bir açıklama geldi. Türkiye Futbol Federasyonu ile günlük olarak iletişim halinde oldukları belirten açıklamada, Avrupa Kupaları için kendilerine gönderilen listenin de onaylandığı açıklandı. Ancak soruşturmada adı geçen takımların, suçlu olduklarının tespit edilmesi durumunda ise ihraç işleminin gerçekleşeceği belirtildi.

-Dur bakalım ne olacak?

*Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni programa göre, hükümet yeni iktidar döneminde kıdem tazminatını kaldırmaya kararlı. 61. Hükümet Programı’nın işsizlikle mücadeleye ayrılan bölümünde kıdem tazminatının kaldırılacağı ve yerine bir fon kurulacağı ilan edildi.

-İşçiler ve memurlar için oradan iyi bir şey çık-maz!

*Şike soruşturmasında 3. dalga olabilir mi?

-O 3.dalga Mersin’i, Eskişehir’i, Karabük’ü, Antalya’yı vs açıkça destekleyip şampiyon yapan AKP’li eski-yeni vekil ve bakanları içermediği sürece dalga değil dalga geçmedir!

O isimlerin de ifadeye çağrılmasını bekliyoruz…

Yazar: Editor