2009-02-01 16:31:27
bir 3 puan daha

 http://ul.gcg.gen.tr/x/9d01f88.jpg

Adana: 1 Sakarya: 0

Adanaspor yine taraftarını 90 dakika heyecan içinde bırakarak maçı tamamladı. Biz bu tatlı eziyete razıyız. Yeter ki 3 puanlar gelmeye devam etsin. Ama bizim de evimizde rahat bir 90 dakika tamamlama hakkımız var diye düşünüyoruz ve bu hakkı kullanmak istiyoruz: ))

Tribünler yüzde 70 oranında doluydu, buna kapalıyı da katıyorum. Maratondaki yoğunluk da çok iyiydi. Sakaryaspor taraftarı da bin kilometreye yakın bir mesafeden 200 civarında bir grupla takımlarının yanındaydı. Üç puana sevindik kendi adımıza, ama işin doğrusu Sakarya’dan kalkıp gelen onca insanın o kadar yolu üzgün dönmelerine de içimiz burkulmadı değil. Ne yaparsınız ki futbol böyle bir şey, herkesin mutlu olduğu bir ortak nokta pek yok. Sonraki maçlarda toparlamaları dileğiyle…

___________________

  • Geçen haftaki Adanaspor’u çok aradık.
  • Bugün takım biraz ağırcaydı.
  • İleri giderken yeterince seri değildik.
  • Orta sahada fazlasıyla ağırkanlı hareket ettik.
  • Orta sahanın hücum oyuncularını beslemesi yine beklediğimiz gibi değildi.
  • Golü bu kez biz duran toptan bulduk.
  • Cemre kuzey kaleye maraton tarafından bir serbest vuruşta arka direğe kemre bir top attı, defansa da çarpan top kaleye girdi ve maçtaki tek golümüz bu oldu.
  • Net pozisyonlarımız çok oldu.
  • Fakat son andaki hamleler yetersiz olunca ikinci golü göremedik.
  • Sakarya da özellikle son dakikalarda net fırsatlar bulduysa da bunlardan yararlanamadı.

_____________________________

Fevzi ve Emre yaptıkları baskıyla rakip savunmadan iki top çaldı, bunlar çok net şanslardı ama dediğimiz gibi son andaki yetersizlikler maçı rahat bitirmemize engel oldu. Sakatlanan Onur’un yerine giren Hakan Robenvari hamlelerle rakip savunmanın arasını sızdı fakat yine son vuruşlar o emeği bir şenliğe dönüştüremedi.

Zor bir maç oldu. Bu olağandı, beklediğimiz bur durumdu aslında; çünkü Sakarya da son bir umut için mücadele edecekti, öyle de oldu.

Neticede kazanan taraf olmak çok güzel. Şimdi fotoğrafları keyifle yükleyebiliriz.

Tribünden ve sahadan kareler foto-yorumda, tıklayınız.

http://www.kaplanpenche.org/fotogaleri/adana_sakarya

Bu hafta fotoğrafları Onur kardeşimiz çekti. Bu sayede maçı daha güzel izleme fırsatımız oldu: )) Eline sağlık diyoruz.  

Not:

Kimi bilgisayarlarda numaralanmış şerit görünmemektedir. Bu durumda ekrandaki fotoğrafın sol yanının biraz üstünde "ok'u" gezdirin, "el" işaretini görünce tıklayın. Fotoğrafların devamı gelecektir.

Yazar: Editor