2011-08-16 07:54:21
bir araştırma

Adı: Futbolda Maddi Problemler

Konu: Bazı Takımlar

Ana Fikir: Ekonomik Kriz Var Abi

http://photos3.fotosearch.com/bthumb/LIQ/LIQ119/vl0004b087.jpg

Genç Yazarlarımızdan Halit Gürerkrizdeki takımlara dair küçük bir araştırma yapmış, bunu paylaşalım. Hayır, niyetimiz “ölümü gösterip sıtmaya razı etmek” değildir bir Adanaspor konusunda: ))

ALTAY

GENEL BORÇ TOPLAMI

14.628.710,02

NAKİT KASA TOPLAM

14.605,00

ÇEK KASA TOPLAMI

345.000,00

SENET KASA TOPLAMI

275.000,00

TOPLAM KASA MEVCUDU

634.605,00

GENEL TOPLAM

13.994.105,02

KONYASPOR

Konyaspor yönetiminin iş bilmezliği yüzünden Konyaspor büyük sıkıntıda. Yönetimden yapılan açıklamada takım otobüsüne benzin alacak paranın bulunmadığı ve kendi aralarında topladıkları parayla kampa gittiklerini bildirdiler. İnternet üzerinden yapılan yardım kampanyasında ise sadece 15 bin TL toplayarak hayal kırıklığı yaşadılar.

BUCASPOR

Bucaspor da maddi imkânsızlıklar içerisinde. Transfer edilen Ergun Cengiz in lisansı hala çıkarılamadı. Teknik direktörleri Sait Karafırtınalar son ana kadar Ergun’un takımda kalmasına çalışıyor.

SAKARYASPOR

Bilindiği gibi Sakaryaspor da borçlar yüzünden transfer yapamaz durumda. Şöyle bir not düşüyorlar: Sakaryaspor’un mevcut statü ve ekonomik şartlar gereği, gelecek sezon da transfer yapması mümkün gözükmezken, imdada A2 takımı yetişti. Sakaryaspor, A2 için profesyonelden futbolcu döndürebilecek. Üstelik her ne kadar kâğıt üzerinde 23 yaş sınırlaması konulsa da, katı uygulama yok.

KOCAELİSPOR

Onların da durumu pek vahim... Alıntı şöyle: “Bir zamanlar Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi dört büyüklerin de korkulu rüyası olan, iki kez Türkiye Kupası'nı kazandığı gibi birçok sezon da ligde zirve mücadelesi veren Kocaelispor sessiz sedasız tarih oluyor. 100 milyon TL'yi bulan borçlarının altından kalkmak mümkün olmayınca, takımın tüm futbolcuları yine 2. Lig'de mücadele eden ve isim değişikliğine giden eski adıyla "Körfez Belediyespor", yeni adıyla "Kocaeli Futbol Kulübü’ne transfer edilerek aktarma yapıldı. Ancak UEFA'nın "Kocaeli" adına sıcak bakmadığı ve bu ismin yeniden değiştirilebileceği belirtildi.”

  • Durum o civarda böyledir.
  • Bizden mümkün olduğunca uzak olması dileğiyle...
Yazar: Editor