2009-09-15 22:21:33
bir başka analiz

korkuların korktuğuna güç verdi, sonuç yine hüsran

 

İlk 15 dakika atak yok, ikinci 15 yine ses yok, son 15 dakika kutsal forma sahada içindekiler uykuda. İkinci yarı başlıyor bir umut içimizde ama 60’a kadar aynı tas aynı hamam.Son yarım saat kıpırdanma var ama… E be kardeşim karşımızdaki takımı elbette küçümsemiyoruz ama yani sonuçta bir takımın paf takımıyla maç yapıyorsun gibi bir durum varken bu kadar silik, ruhsuz ve gayesizde top oynanmaz oynatılmaz ki… 

Hangi akla hizmet tek forvetle maça başlarsın. Karşı takım inanılmaz şekilde güzel hücum futbolu oynar sen deplasmandasın kontra ile gol ararsın onu anlarım ama karşındaki takıma bak oynattığın kadroya bak.

Mbilla Süpermen değil aklınızda bulunsun. Madem oynatmayacaksın aldığın gurbetçi oyuncuları neden alırsın o zaman bu adamları, bu oyunculara da yazık değil mi? Bu maçta değil de ne zaman? Küçük bir hatırlatma kaybetmek hastalık gibidir bir başlarsan elini ayağını kurtaramaz batar gider heba olursun. 

Artık bu konu hocadan çıktı acilen yönetimin konuya el koyma zamanı geldi. Madem biz şampiyonluğa oynuyoruz diyorsunuz oyuncularınızın da şampiyonluğa oynayan takım gibi top oynaması için uyarılarda bulunmanız gerekmektedir ve hatta ufak yollu ceza bile vermelisiniz yol yakınken. 

Maç sonunda teknik direktörümüzün ve kaptanımızın yaptığı açıklamalar gerçekten bu kişilere yakışmadı. Biri penaltı verilmeliydi son vuruşları iyi yapamadık der diğeri alınan bir puan iyidir sevinmeliyiz der. Top oynamıyor ve oynatamıyorsanız deyin ki hatalıyız taraftarımızdan ve yönetimimizden özür diliyoruz telafi edeceğiz dersin anlarız ama böyle ufak hesaplara girip penaltının arkasına sığınmak hiçbirinize yakışmaz en azından bu camiaya yakışmaz. 

Hocamızın kaptanımızın oyuncuların silkelenip kendilerine gelme zamanı geldi de geçiyor. Hacettepe maçında iyi oyun güzel goller bekliyoruz yoksa bu seyirci ne kaptan dinler ne de hoca. Herkes ayağını denk almalı. 

Murat Akıllı

Yazar: Editor