2010-09-09 10:34:13
bir tür bayramlaşma

Ne yazsam diye düşünürken bir bayram sabahı mahmurluğunda, postada Sevgili Gökmen’den aşağıdaki mektubunu gördüm. Küçük bir bilgilendirme ve ince bir ayar içeriyordu: )) Eline sağlık;) Ben de yaklaşımımı kısaca yanıt defterine geçtim. Sonuca bakınca “fena olmadı be bu diyalog, o zaman niye paylaşmıyoruz sayfada bunu” diyiverdim kendime. Buyurun o zaman bayram şekeri niyetine: ))

 

Merhaba,

”Öncelikle iyi bayramlar, inşallah güzel bir bayram geçer, gerçi su referandum sureci biraz stres yaratıyor herkes üzerinde, inşallah bir an evvel bitsin de sonuç ne olacaksa olsun, nasıl olsa yuvarlanıyoruz kartopu misali aşağı, öyle ya da böyle...

U2 ile alakalı o paragrafı okudum, özellikle bu kısma bir cevap vereyim dedim :)
Bu adamların hiç kimseden korkuları olmaz, zaten grupta aktivist olan bir tek Bono, diğerleri pek sallamaz, biraz da edge takılır vs ama bu isin gönüllüsü Bono dur, ayrıca çok bilgili ve entelektüel bir adamdır:)

İtalya konserinin kaydı var bende, dinlerim her zaman mp3 olarak, adam Berlusconi’ye fena saydırıyor konserde, İtalyanlara da diyor sizinle problemim yok, ama Afrika’ya yardım sözü verip sonra vazgeçen, engellemeye çalışan başbakanınızla problemliyim, siz ikna edin onu sonuna kadar diye vs konuşup duruyor 5 dakika :) Öyle bir adam… Zülfü ile düet yapmalarına, onları uzun zamandır tanımama rağmen ben bile şaşırdım, bono Pavarotti ile düet yapmıştı bir kez onu hatırlıyorum :) kabul edelim Zülfü’nün ses iyi değil, ama elini kalbine götürüp dinliyor Zülfü’nün yanında.

Geçen sonbaharda canlı izledim konserlerini. İran’daki olaylar tazeydi ve İranlı polisler tarafından öldürülen Nida’nın görüntüleri vardı. Onun için herkes dua etsin vs dedi, adam çok duyarlı, diğer rock grupları gibi de yapabilir, söyler şarkısını ki bir sürü kral rock şarkısı vardır, çeker gider, takılmaz siyaset, Afrika insan hakları vs, ama adamların çıkış noktası bu, İrlandalı asi adamlar. Tabi Türkiye’yi tanımıyor, olan biteni anlar zamanla merak etme :)

Şimdiye kadar gelmemeleri büyük hataydı, kabul, zaten kendisi de baya mahcup konuştu röportajlarında, defalarca özür diledi.

Sözün özü, yiğidi oldurup hakkını yemeyelim lütfen, hali hazırda Onur Demirtaş’tan ağzın yandı, bu kez sütü üfleyerek içelim :)
Tekrar iyi bayramlar...”

Gökmen

 

Eyvallah Gökmen,
Sana da iyi bayramlar bu arada...
Orada mevzu aslında ve de tamamen Egemen Bağış’a bir mesaj göndermekti, demek "haddimi aşmışım": ))
Tabi kendimce kızdım da, bir konser sürecinde o “siyasetçilerle” bu kadar muhatap olmaya gerek var mıydı? Bilemeyiz işin ötesini berisini, ama ucundan da olsa onlara malzeme oldular ya, canımı sıkan o olmuştu. Senin de vurguladığın gibi koskoca U2 koskoca Bono, dünya siyasetinin çeşitli ayrıntılarına hâkim olup burada böyle biz sahnenin figüranı olmaları can yakıcı... Karşılarında her bir inceliği istismar eden bir örgütlenmenin olduğunun da az buçuk farkında olmalılardı gibime geliyor. Çelişkili değil mi sence de?  Tabi bunları sadece hükümetçilerle samimi bir muhabbette olmaları, teşekkür etmeleri çerçevesinde söylüyorum. Hem Berlus”coni”den az mı “Coni” bunlar? Yani: )) Bize de şöyle demelerini beklerdim: Sizlerle işimiz yok ama bunca senedir nasıl tahammül ediyorsunuz bu adamlara: )) gibi…


Bu arada Onur Demirtaş meselesinde bir ben değildim yahu o zamanlar menfi düşünen:)) ama kendimi sorumlu hissedip suçun tamamını üstlenmeye gönüllü oldum, iyi de ettim.
Bir de Kemal hoca vakası var ki, orada da adamı yere göğe sığdıramayan ve sonunda b.kunun üstüne oturan aslında ben oldum.

Haklısın üçüncü arıza olmadan mevzuyu kapamalı:))
Sevgiler,
Hakan

Yazar: Editor