2011-04-20 08:28:47
çarşamba yazısı

*AKP’nin ekmeğine yağ sürmeye çalışan YSK kararları haftaya damgasını vurdu. Böyle taktikleri beklememek sadece safdillik olur. Konuyla ilgili kıssadan hissemiz şöyledir; Mevlana penceresinden dışarıya bakıyormuş, ötelerde leylek ile kuzgunun yan yana durduğunu görmüş, bu iki farklı kuşu bir araya getiren nedir ki, diye düşünmüş, olara doğru yaklaştığında ikisinin de topal olduğunu görmüş. Öyle…

http://www.clipartpal.com/_thumbs/pd/holiday/halloween/Raven_on_Red.png

*Başbakan, ÖSYM’yi protesto eden gençler için şöyle bir yorum yapmış, demiş ki biz de onların karşısına 5 bin, 10 bin genç çıkarırız.

Nasıl yani?

Hazır kıtalar mı var? Doldurulmuş mevziler? Otobüslerle taşınan kitleler? Alışveriş çekleriyle ayartılan güruh? Bir lafınızla harekete geçecek tetikçiler? Meydanları siparişle dolduranlar? Kendi ‘SS’leriniz? Bu işler sizin orada böyle mi yürüyor, diye sorarlar adama hem burada hem Avrupa’da hem de ahirette. Ya…

Oysa o gençler bir türlü tatmin ve ikna olmamış hür iradeleriyle çıkmışlardı meydanlara, o direnci kendi özel kolluk kuvvetlerinizle mi kırmayı düşündünüz bir an? ne fena bir düşüncedir bu? Ne tehlikeli bir histir!

*Hani şifreci bir ÖSYM başkanı var ya, muhtemelen orada sipariş üzere duruyor olan. Adamcağız bir de intihalci imiş! Yani? Yanisi şu, bir başkasının eserini kendi eseriymiş gibi yayımlayıp oradan bir akademik kariyer bina etmiş kendine. Yok, bu şifrelemeden de basit bir iş; alıyorsun metni, yazarının adını silip kendi adını yazıyorsun ve bunu da kendi eserinmiş gibi sunuyorsun! Şifre ne zahmetli bir iştir oysa!

Peki, nasıl yırtmış bu rezilce işten? Bir özür yazısıyla! Şimdi bu bey, AKP’nin ÖSYM’sinin başında! Yakışır.

*Kültür Bakanımız demiş ki, “Türkiye’nin genelinde macera temalı kitapların okunuyor olması araştırmacılığı teşvik eder. Bu iyi bir gelişmedir.”

Tiyatroda sakız çiğnenmesi de süreçte tiyatroların kapanmasına sebep olur. Bu kötü bir gelişmedir, diye tamamlayalım biz!

Yazar: Editor