2010-12-15 11:18:55
çember

Tarafımız Neresi? 

Geçtiğimiz pazar,  sezon başından beri  olduğu gibi takımımıza destek olmak için stadyumda ki yerimizi aldık. Tamam, son haftalarda alınan sonuçlar  bizi fazlasıyla üzdü ama futbolcularımız, Denizli maçı ve  sonrasında, Erciyes maçını dışarıda tutarsak, sezon  ortalamasının üzerinde bir oyun oynamaktalar. Ancak ne yazıktır ki  yapılan hatalar ve şansızlıklar puan cetvelinde ki yerimizi aşağılarda tutmakta. Özellikle Rize  maçında yenilen hatalı golden sonra ve benzer olayın Akhisar maçında olması birçok taraftar için artık bardağı taşıran son damla oldu. Bunu hem maç sırasında gördük hem de günlerdir yapılan yorum ve görüşlerde. Ancak tam da bu noktada   işi biraz fazla ileriye götürmeye başladık gibi. Yapılan hataların verdiği sıkıntı hali ile son iki haftadır futbolcularımızın sahada vermiş olduğu mücadele ve iyi oyunu göz ardı etmeye başladık. Aslında eleştiriyi oynadığı futbolla hiçte hak etmeyen topçularımızın iyi oynamadığını söylemeye başladık.

Ne bileyim Akhisar maçındaki beraberlik golünden sonra Fevzi’nin Etame’yi   orta sahaya çağırmasını seyirciye saygısızlık diye adlandırdık, aslında hepimiz biliyoruz ki Fevzi zamanın az kaldığını bir üçüncü gol atabilir miyizin? Hesabını yapıyordu o hareketi yaparken.  Son haftalarda  üst sıradaki takımların sürekli puan kaybetmesi ve bizimde bir türlü iyi sonuçlar alamayıp yukarıya yaklaşamamamızın verdiği sıkıntı artık her şeyin önüne geçmiş olduğundan, taraftarlarımızın  yorum ve görüşlerinin hemen hemen  tamamının başlangıç noktası, hata ve puan kayıplarından hareketle yapılmakta.  Daha her şey bitmiş değil lütfen kendimize gelelim; biz Adanasporluyuz bir başkasına benzemeyiz, benzememeliyiz de.  Adanaspor’umuzun  yanında olduk yıllardır, kötü sonuçları görüp maça gitmemek diye bir şey olamaz.

Artık tarafımızı gösterme zamanı geldi sanırım, ya sevdiğimizin yanında olacağız ya da başarısızlık sonucunda başarı odaklı düşünerek sevdiğimizden uzaklaşacağız. Murathan Mungan’ın da bir şiirinde dediği gibi ‘’ya içindesindir çemberin ya da dışında yer alacaksın.’’ Kendi adıma  binlerce Adanasporlu taraftarın büyük Adanaspor’umuzun yanında yer alacağını düşünmekteyim. Nasıl Adanaspor’umuz kapandığında içimizde bu sevgiyi yaşattıysak kötü günlerde de bu sevgi ateşini söndürmeyeceğiz, söndürmemeliyiz.Ayrıntılar asıl konunun önüne geçmesin lütfen, aslolan Adanaspor’dur gerisi boştur.Yaşasın  Adanaspor! 

Zalif Aktaş 

Yazar: Editor