2010-05-03 20:01:15
cevaptır

"Köpekleşmenin Tarihi"

http://ul.gcg.me/files/2010-05/kpk.jpg

Adamın birine ne desek az. Adını bile anmaya gerek yok. Rezillik ve kışkırtma diz boyu, durmadan tahrik edici laflarla konuşuyorlar, sevgi saygı bırakmıyorlar, işi de çığrından çıkarıyorlar.

Tamam; centilmenliktir, bilinçtir, hürmettir, prensiplerimizdir, insanları incitmemektir; ulan bunu galiba bir biz düşünüyoruz. Ötede âlem her tarafa saldırıyor, herkesi itham ediyor. Ulan Mersin’i yenemediniz, ulan Gaziantep’i yenemediniz, ulan Rize ile evcilik oynadınız, ulan Adana’da berabere giden maçta penaltımızı çalamadı hakem, devamında maçın daha ilk on dakikasında gösterilen sarı kartlarla bir gözdağına maruz kaldık ve puanlarımız o hakem tarafından itinayla hırsızlandı, ulan bu taraftar sizi alkışladı attığınız gollerde her ne kadar onaylamasam da.

Ulan Kayseri’de bariz golümüz verilmedi, ulan galip gelemediğiniz maçlarınızda biz mi tuttuk ayağınızı gol atacağınız esnada. Bileğinin hakkıyla şampiyonlukmuş. Be terbiyesiz adam Karşıyaka’ya son dakikalarda attınız, hafızasız adam zorla belleğini üstelik on kişiyle üstelik saçma sapan bir şekilde attınız o golü de, ne yani o maç tezgah mıydı o zaman, maçın 2-2'ye gelmesi numara mıydı; be tahrikçi, Altay’a son dakikalarda attınız; be vicdansız, Ordu’yu şaibeli golle yendiniz; be arsız, hiç mi saygın yok o bahsettiğin bilek hakkına.

Maçı veren takım 90+3’te mi yer golü. Saçma sapan gollermiş… Yahu bizi tahrik etmek için mi konuşuyorsun böyle, Yahu bir haftayı da boş geçin, gevezelik etmeden şampiyon olun, biz de her şeye rağmen tebrik edelim sizi.

Not: Bu hafta önereceğimiz kitap, okuyunuz, Nihat Genç’ten: Köpekleşmenin Tarihi

Yazar: Editor