2011-05-26 15:10:03
diriliş

ADANASPOR için şöyle bir geriye baktığımızda kimi zaman mutluluk kimi zaman hüzün ama hep en sonunda bir daha ki seneye dair olan umut vardı biz taraftarlarda. Aklımızın ucundan bile geçmeyen kötü bir son olan kulübün kapanmasını bile yaşadı bu büyük taraftar ama her taraftarın içinde takımımızın yeniden doğacağına olan inanç kalmıştı ve bir gün Adanasporumuza gönül vermiş daha önce başkanlık yapmış ya da maddi olarak iyi durumda ve Adana’mızın sosyal hayatında  yeri olan  bir Adanaspor sevdalısının  çıkıp yeniden bu takımı ayağa kaldıracağına inanıyordu taraftarlar o kötü yıllarda.

http://ul.gcg.me/files/2009-10/adanaspor_bayra_____kaplanpenche.jpg
  • Uzan ailesinin  yavaş yavaş Adanaspordan elini çekmeye başlamasından sonraki dönemde
  • Adanaspor tarihinde yeri hep olan Gündüz Tekin Onay’ın çabalarını sürekli takip etmiştik ama beklediğimiz sonuç bir türlü gelmiyordu
  • ve en sonunda takım kapanmıştı.
  • Sonrasında bir ara Seyhan Belediyespor’un isim değişikliği bile düşünülmüştü hatta Adanaspor ismi tescilli olduğundan değişiklik  Yeni Adanaspor olarak yapılacaktı ki Mersin de yapılan 3 lig terfi maçlarında ki başarısızlık bu düşünceyi sonlandırmıştı.
  • Artık umutlar iyiden iyiye azaldığında ise  eğer yanlış bilmiyorsam yine Gündüz Tekin Onay’ın gayretleri ile Adanaspor ismi serbest kalmış  ve Bayram Akgül Adanasporumuzun yeni başkanı  olmuştu.
  • Bunca yıllık tarihinde bundan  daha büyük bir sevinç yaşamamıştır belki de Adanaspor taraftarı.
  • Bundan ötesi var mıydı ki kapanmış bir takım yeniden bizleydi bir nevi ölüyü diriltmekti Bayram Akgül’ün yaptığı. O günden beridir de yaptığı işlerle de büyük Adanasporun büyük taraftarlarının kalplerinde önemli bir yere sahip  olmuştu Bayram Akgül. 
  • Bu dirilişten sonra arka arkaya iki şampiyonluk sonrasında B.A. Birinci ligde   şampiyonluk mücadelesi  içindeydi takımımız  ve daha geçtiğimiz yıl süper lige yükselme maçlarına kalmıştık, bu yıl yine iyi bir kadroyla yola  çıkılmıştı   ama son maçta ancak kümede kalmıştık ki son beş  sezondur yaşanan bu durumda;  kapanıp yeniden kurulan bir takım için başarı olsa gerek.

Şunu da unutmayalım ki  futbol tarihimiz, bizim en kötüsünü yaşadığımız kapanma dışında da  bölgesel amatör kümelere kadar düşen köklü takımların hikâyeleri ile doludur.

Sözün özü iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti yapılan yanlışları konuşmaktan  çok önümüzdeki sezon yapacağımız doğrular için birlik olma zamanı gelmiştir.

Yaşasın Adanaspor!

Zalif Aktaş
Yazar: Editor