2010-03-18 12:33:01
ergün abiden...

Tribün Bir Okuldur

Elli küsür yaşında bir Adanasporluyum. Maça iki oğlumla giderim, Halit ve Erkut. Onların da kombineleri var. Soğuk sıcak, gece gündüz tribündeki yerimizi baba ve oğullar olarak alırız. Onlarla Adanaspor maçlarına gitmek beni mutlu eden bir şey. Farklı bir his bu, yaşayanlar bilir.

İnsanlar tüm dünyada kendini çeşitli şekillerde ifade eder; Türk, Müslüman, Laik, Muhafazakâr, İlerici, Demokrat, Liberal, Alman, Çinli, Budist, Akdenizli, Adanalı, Ankaralı… Ben bunlara gururla Adanaspor’u eklemiş bir insanım.

Birçok Adanasporlu baba çocuğunu da alıp gidiyor oraya, görüyorum.

Şimdi soruyorum; maça saf bir sevgiyle gelen o çocuklar küfürcüleri, rakibi topçumuzu rencide ederek alkışlayanları görünce acaba nasıl bir Adanasporluluğu öğrenecekler tribünden. Centilmen olmayı mı? Hadi canım…

Arkadaşlar, tribün de bir okuldur ve orada geleceğin Adanasporlularını yetiştiririz. Takımına, futbolcusuna söven o bir kısım taraftardan çocuklarımız ne öğrenecek? Vefalı olmayı mı? Fedakâr olmayı mı? Sahiplenen taraftar olmayı mı? Ne olursa olsun o formayı ve temsil edeni sevmeyi mi? Ben çocuklarıma o tribünden neyi örnek göstereceğim?

Bence burada sorumluluk hepimize düşüyor. Biliyorum, bu satırları okuyan Adanasporlular belli bir duyarlılığa sahip. Fakat Adanaspor’a karşı suç işleyen o insanların yanında susup kaderimize razı olursak biz de o suça ortak olmuş oluruz. Kavga edelim demiyorum, en azından uyaralım. Bu bile bir işe yarayacaktır. Daha diyecek çok şey var ama bunlar zannederim derdimi anlatmaya yeter.

Hürmetler.

Ergün

Yazar: Editor