2011-01-25 07:58:50
geleceğe dair

Çağrı


Hafta sonu maçı izledik sanırım birçoğumuz. Gözümüze çarpan çok büyük bir sıkıntı yoktu, tek sorun ileri uçta gol yapamamamızdı. Ama genel anlamda takımımızı geçtiğimiz yarıya göre daha  iyi top  oynamaya başlamış olarak gördük. Bu takıma Emre’nin katılmasıyla her şey daha iyi olacak gibi görünmekte.  Maç için, üç puan aslında bizim hakkımızdı desek buna kimse karşı çıkmaz herhalde. Neyse  en azından bir puan aldık ve  lig sıralamasında  yerimizi bir sıra daha yükselttik.

Bu yükselişin, önümüzdeki   Kartal ve Bolu maçlarından kayıpsız çıkarak  sonraki haftalarda ki başarımızın habercisi olacağını düşünmek hali hazırda ki durumumuz için en iyisi olacaktır herhalde. Kendi adıma,  ilk altı konusunda büyük Adanaspor taraftarının en ufak bir kuşkusunun olmadığını düşünüyorum. Hatta Mersin maçındaki iyi oyun,  bu takımın ne denli güçlü olduğunu bize göstererek birçok taraftarın kafasındaki ilk iki hedefini biraz daha pekiştirmiştir sanırım.  Buna bağlı olarak, özellikle Bolu’dan üç puan çıkarmak,  hem ilk yarıdaki yenilginin  hesabını kapatmak hem de şampiyonluk kovalayan rakibe asıl  şampiyon alacak olanın ‘’Adanaspor’’ olduğunun dersini  vermek açısından da  önemli olacaktır.

Bu anlamda Osman hoca ve ekibinin, taraftarın bu beklentisini bilerek, iyi bir plan yapması  ve her iki maçta da sahaya sadece kazanmak için çıkacak bir Adanaspor hazırlaması ve futbolcularımızın  bu  maçlarda, ellerinden gelenin en iyisini yaparak üçer puan çıkarmaları lazımdır.

Yani söz sırası   teknik ekip ve futbolculardadır, biz taraftarlara  ‘’gelecek güzel günleri ‘’  hediye edecekseniz  artık bunun zamanı gelmiştir.

Yaşasın Adanaspor!

 

Zalif Aktaş

Yazar: Editor