2009-02-28 16:48:37
golsüz, tatsız tuzsuz maç

"Razı Olmak veya Olmamak"

http://ul.gcg.gen.tr/x/e28d85e.jpg

Adanaspor Giresun’dan tek puanla döndü. Bu, kimine göre iyi bir skordur, kimine göre de yetersizdir. Rakipteki eksikleri İsmail Eğriparmak kendi sitesinde belirtmişti; Barış, Gökhan ve Koray diye. Bir de maçın daha 6. dakikasında en önemli gol silahları olan Aydın oyundan çıkmak zorunda kaldı. Yani rakip maça 4 önemli eksikle çıktı. Fakat Adanaspor tüm bunlara rağmen oyunu kazanmak için hiçbir şey yapmadı. Maçın özeti budur…

Bunun yanında Adanaspor da kendi eliyle en önemli iki orta saha oyuncusundan birini (diğeri Habip’tir) kendi eliyle kadro dışı bırakıp eksik değil “eksiltilmiş” kadrosuyla sahaya çıkmıştır.

Ve aslında cesur bir hocayla 3 puan alabileceği maçı, hazırdaki hocayla 1 puana razı olarak bitirmiştir.

Eğer Ekrem Al gibi hedefinizi, içten içe, kümede kalmak olarak belirlemişseniz bu harika bir sonuçtur; çünkü rakibinden puan koparmışsındır. Böylece de üç pas yapamayan, hücumu hayal bile etmeyen bir orta saha ile maça çıkarsınız. Ee, zaten 1puan çok iyidir...

(neyse ki Fevzi ve Habip vardı da biraz öne çıkabildik, Hoca olası tepkilerden korkmayıp Habip yerine Burhan ile maça başlasaydı o bir puanı bile bulamazdık. Ama dayanamayıp yine de Burhan’ı son dakikalarda Habip’in yerine oyuna alarak tartıştığımız bu oyuncu tercihi mevzusunda rengini belli etti: Ekrem Al’ın derdi Burhan’a yer açmaktır! Yavaş yavaş… Bu gelişmelerden haz etmiyoruz. Ve yanılmak istiyoruz bu konuda. Bu konuyu başka bir yazıda tartışmak üzere öteliyoruz.)

Kolu kanadı kırık ve moralsiz bir Giresun’u bu halde yakalayıp yenmek için bir şey yapmıyorsanız, ilk oyuncunuzu 82. dakikada değiştiriyorsanız ve bunu hücumu eksilterek yapıyorsanız, Diyarbakır’da olduğu gibi yine Burhan’a filan bel bağlıyorsanız, hiç oynamadığı bir maçın sonunda galibiyet şenliğine ortak olacak kadar inanmış bir Mbilla’yı hala düşünemiyorsanız o son saniyelerde bile… bu tek puan müthiştir, enfestir.

 Ne var ki biz buna "Razı Olmak" istemiyoruz!

Yazar: Editor