2010-09-14 16:04:46
hadi bakalım

Yeni Hoca Menteşe

Adanaspor K.K.nin yerine Cemal Gürsel Menteşe ile anlaştı. Konuyla ilgili fikrimizi belirtmiştik. Çekincelerimiz vardır. Kaygılarımız vardır. Anlaşılan şampiyonluk gibi hatta ilk altı gibi bir hedefimiz kalmamıştır. Bunun göstergesi seçilen hoca olur mu, diye bir soru gelebilir, bizce evettir bunun yanıtı. Hocaya karşı olumsuz bir hava yaratmak değildir derdimiz, derdimiz Adanaspor’dur.

Neyse… Şimdi Cemal Hoca mutlaka başarılı olacaktır, adeta bir mecburiyettir bu. Onun başka şansı yoktur. Bu olgu hepimizin şansı olabiliriz bu anlamda. Aksi takdirde tribünde vs iki haftalık kredisi bile yoktur. Tutuk bir oyunda stat arenaya dönecektir ve hemen kelle isteyecektir. Ve korkarım ki tribünde kitlesel bir tepkiyi henüz almayan Bayram Başkanımız da olası protestodan payını bu kez alacaktır.

Lakin Hoca konusunda bir kez daha yanılmayı şiddetle arzu ediyoruz.

Hali hazırdaki olumsuz fikirlerimize rağmen de şu andan itibaren Cemal Hoca için önyargılı olmadan, yine Adanaspor menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz.

Biricik temennimiz başarılı olmasıdır.

Not: Dilerim hocanın eski takımından, ayartmamızla bir ayrılma yaşaması söz konusu olmamıştır, yoksa Kemal Kılıç ve Karşıyaka vakasının bir örneğini sergilemiş ve ayıp etmiş oluruz.

Not: Bu süreçte elbette futbolcuların da önemli sorumlulukları olacaktır. Bu dar dönemde şu zor eşiği futbol anlayışıyla, futbolcularla olan iletişimiyle ve sahaya sürdüğü 11'le futbolcunun sorumluluğunu tesis edecek olan da yine Hocanın kendisidir! Ve dolayısıyla Bayram Başkan'dır...

Not: Cemal Hocanın hazırladığı Gaziantep BB. İzmir'de Karşıyaka karşısında pozitif futbol oynamıştır. Aslında galibiyeti kaçırmıştır. Denizli ile evinde oynarken 3-0 geriye düşmesine rağmen mücadeleyi bırakmamış 3-2'ye getirdiği maçı çevirme aşamasına gelmiştir, aynı sahne'ye Kayseri Erciyes deplasmanında tanık olunmuştur.Bu ayrıntıları da bir haksızlık etmememek için yine o iyimser "kesemizden" saçalım, derim: ))

Vira, desem mi: ))

Yazar: Editor