2010-04-04 20:08:55
haftanın notları 3

Günlük 3

28 Mart Pazar

Anıl’ın golüyle yenmiştik GaziantepBB.yi. Alper’in fotoğraflarıyla da özetlemiştik maçı.

29 Mart Pazartesi

Sene sonunda okulda sahnelemek için Luigi Prandello’nun “Ağzı Çiçekli Adam” adlı oyunu çalışmaya devam ettik. Hayatın fark etmediğimiz ayrıntılarına ve ölümün kapıyı erken çalışına dair kısa bir oyun. Kederli bir eser. Fatin “Angina Pektoris” ile yine lezzetli tatlar bıraktı sayfaya.

30 Mart Salı

Erkut yine çarpıcı saptamalarıyla özetlediydi maçı ve tribünü. Şöyle bir on yıl sonrasında düşününce gurur duyacağımız bir Adanaspor yazarı görünüyor ufukta: )) Sevgili Erkin de birsıfır olsun bizim olsuna bağladı mevzuyu. Zalif de bir aşkın anatomisini bir sözlük çalışmasıyla özgünleştirdi.

31 Mart Çarşamba

Fatin bu kez eski Adana nostaljisiyle biraz kederlendirdi bizi. Giden dönmez ki… Ali Cem, sürekli iş gezisinde olduğumdan kendi gündemimi bile yakalayamadım bireysel anlamda, dedi, açığı kapatırım diye ekledi. Oh be, şu mart bitiyor ya… kemiklerimiz ısınacak nihayet: ))

01 Nisan Perşembe

En yalnız gündür perşembe. Terk edilmiş bir sevgili gibidir, bu yüzden biraz kederlidir: )

02 Nisan Cuma

Geldi çattı maç arifesi. Bence son zamanların en çarpıcı senaryosuna sahip olan Lost’un muamması ve bizim süper lig yolundaki muammamız aynı tarihlerde birlikte çözümlenecek. Heyecan ve merakla bekliyoruz. Yeter ki ikisinde de son tatmin edici bir şekilde bitsin.

03 Nisan Cumartesi

Yılmaz abi, hakikaten istiyor musun galibiyetimizi diye sordum, maç öncesi birasını yudumlarken, müstehzi bir gülüşle yarım bir evet dedi: ) O zaman Adana turuncudur de, dedim maçtan önce. Çerez de ister misin dedi, dileğimi geçiştirdi: ) Bunlara rağmen maç harika başladı, Kbong daha üçüncü dakikada can sıkacağını belli etti. Zavallı hakemler “ne güzel bir golümüzü” iç etti. Kaçırdıkça kaçırdık. Arada gol de yiyebilirdik. Fevzi, Kartal deplasmanındaki golü tekrar edemedi. Çok dikkatli ve temkinli vurdu. Topun direkten dönmesinin sebebi bence buydu. Aynı pozisyon ilk yarıda olsaydı, o harika bir gol olurdu. Neticede cumartesi bizim için kötü bitti.

04 Nisan Pazar

Maçsız bir Pazar ne sıkıcıymış… Tabi Buca ne yapacak diye merak ettik. Bir ara 2-0 oldu. Karşıyaka 2-2 yaptı. Buca 10 kişi kaldı. Ama döndü 10 kişiyken 3-2’ye getirdi skoru. Takdir edilecek bir azim. Başka ne denir ki. 5 haftada ne değişir? Bakacağız. Sonra sevgili Kubilay aradı. O da keyifsizdi. En iyisi sakatları toparlayıp kart sorunlarını halledip play-of’u bekleyeceğiz, dedi. Şimdilik en mantıklı görünen de buydu.

Yazar: Editor