2010-12-07 17:35:41
hangisi terör

Sallayınca Yıkılacaklar 

Sahte demokratlar, yalancı özgürlükçüler, sivil vesayetçiler, devletin cemaatçileri öğrenci eylemlerinde gerçek yüzlerini ortaya döküverdiler. Birkaç yüz öğrencinin makul bir hak arayışına polis devleti dehşetengiz bir şekilde müdahale etti. Başbakanı, bakanı, Akp danışmanları, taraftarları, sözcüleri aynı anda çift daldı o öğrencilere. Yazıktır...

Nasıl bir korkudur bu?

Altı üstü birkaç yüz genç insan… Siz de biliyorsunuz o saltanatınızın ne eğreti olduğunu.

Zannederim ki korkunuz bundan.

Ok yaydan çıkmıştır. Öğrenciler uyuyan devi uyandırır olmuştur. Üniversite hocaları öğrencilerinin arkasında durmaktadırlar. Duracaklardır da. Aynı saflar elbet sıklaşacaktır. Ki efendilere hakiki bir "ileri demonrasi dersi" acilen gerekmektedir.

Bakın basit bir dayanışma ve hak arayışıdır. Bir isyan hazırlığı filan da değildir. İnsanlar sadece şunu diyor: "Üniversite denen şey hakkında mı konuşuyorsunuz, o zaman bu konunun bir muhatabı da biziz. O toplantıda biz de olacağız." Bu kadar.

Sonuç?  Resmi linç…

O taraftan verilen mesaj çok nettir aslında .Bu mesajı alanın canı sıkılmaz, işi rast gider, keyfi yerinde olur… Akp muhalifleri, başbakanı eleştirenler bir nevi vatan millet düşmanıdır, teröristtir.

Ona göre…

Yazar: Editor