2010-08-02 08:30:35
hayır / 3

Kredi Kartları Vakaları Bir Aynadır

(Özgür hür iradeli bağımsız yalansız dolansız kişisel menfaati olmayan bir Hayır /yazısı)

Bunlar bir sürü büyüme oranlarından, gelişmeden, ilerlemeden bahsediyor. Tabi Özal döneminin palavralarını da hatırlatmıyor değil bu yandaş analizler. O zaman da her gün büyür ve ilerler(!) Türkiye.

Bu saptamaları yakın çevrelerinde yapıyorlar zannederim. Eş dost, ahbap, hısım akraba, taraftar, kalemşor, aynı bahçenin çocuklarının büyüyüp ilerleyip serpilip gelişmesidir muhakkak o bahsettikleri. Yoksa örneğin vatandaşın bırakın tekneciği, hızla ilerlediğimiz o vahim durumlarda sarılabileceği bir can simidi bile yok. Ama isiz Akpcilere ve dolayısıyla başbakana bakarsanız adeta Danimarka’yız, ne bileyim öyle bir refah ülkesi filan.

Oysa son haberler ülkenin asıl fotoğrafını çekmektedir, hazretlerin yalanlı dolanlı bol imajlı sözlerine karışın orta yerde toplumsal bir kadavra durmaktadır: Kredi kartları vakaları! Evet, “Kredi Kartları Vakaları Bir Aynadır” ve bu ayna en hakiki gerçeği yansıtmaktadır. Borçların yoksullukların, çaresizliğin, tefeci bankacılığın, aciz yönetimlerin, halkının refahını hiç mi hiç düşünmeyen hükümetin, bir yalan ve menfaat çetesinin nasıl büyüyüp geliştiğinin, ötesinin hazin hayat sahnelerinde kaybolup gittiğinin suretini vermektedir, net bir şekilde! Ülkede birileri büyüyor, gelişiyor ve refah delisi olmuş kelimenin tam anlamıyla“yaşıyor”; ama onların kimler olduğunu biz gayet iyi biliyoruz, yahu onlar da biliyor da bilmez gibi görünmeye çalışıyorlar bu da hemen anlaşılıyor.

Kredi kartlarında borç takibine alınan kişi sayısı artmıştır. Bu ne demektir? Çaresizliktir, yoksulluktur, açlıktır, en önemlisi kimsesizliktir. Kimsesizlik!

Şimdi bu hükümet ve garnitürleri sözde özgürlük propagandası arkasında sivil diktalarını bize onaylatacaklar, ülkenin içinde bulunduğu o derin yoksulluğu yok sayıp bize masallar anlatarak. Özgürlükmüş, adaletmiş, hakmış, hukukmuş… Ama millet aç!

Şimdi gelmiş size inanmamızı bekliyorsunuz, öyle mi?

Hayır efendim, yemezler!

Yazar: Editor