2011-09-27 11:50:29
hiç inandırıcı değil

Eriş'in Kendisine ve Açıklamalarına Dair Kaygılar

Emre Aktaş'ı kaybetmek istemediğini belirten Eriş, "Emre'yi cezalandırmak gibi bir düşüncem yoktu. Sadece o an performansından memnun kalmadığım için bu değişikliği yaptım. Emre'ye çok güveniyorum forvet transferi istemememin sebebi ona olan güvenimdir. Emre Aktaş, Adanaspor'a geldiği ilk sezondaki gibi oynarsa çok faydalı olur ama mücadele etmez ve performansını arttırmazsa da kaybeden Adanaspor değil kendisi olur" şeklinde konuştu. (alıntı; adanaturuncudur.com)

_____________________

Yani buna cevap verilir, çünkü Eriş bu konuda dürüst davranmıyor. 3 haftada aldığı 6 puanla tribüne oynuyor. Dileriz işleri rast gider Eriş’in, çünkü bizim de işlerimiz rast gitmiş olacak.

Ama şu açıklamaya dair kaygılarımız var.

Emre’yi cezalandırdınız ve çünkü gücünüz ona yetti.

O an sadece Emre’nin performansından mı memnun kalmadınız? Ya yürüyerek top oynayanlar, ayakta duramayanlar, attıkları paslarla arkadaşını zor durumda bırakanlar, hatta pas atmaktan aciz olanlar? İsim vermeyeceğim, sıkıldım. Aslında böyle yazılardan yazmaktan sıkıldım. 

Emre’nin ilk senesindeki oyununu istiyorsunuz. Güzel bir istek, biz de istiyoruz. Ama hatırlatalım unutmuş olabilirsiniz hatta bilmiyorsunuzdur, o sene Emre’nin yanında Cem ve Yılmaz vardı! Şimdi kimle oynuyor Emre? Takımda Emre’nin derdine derman olacak bir oyun tarzı vardı ve oyuncular vardı! Şimdi Emre’ye kumpas var! Benim de tribünden gördüğüm budur!

O maçta (çok sevdiğimiz) Fahri’yi oyunda tutmak, Talha’yı çıkarmak zaten facianın kendisiydi, bir tür Talha operasyonuydu. Talha’yı tercih etmemenizin gerekçeleri dürüstçe uygulansa takımın ortasında ve ilerisinde oynatacak adam bulamazsınız. İleride Emre’ye uygun bir düzen kurun ve ona göre oyuncu tercihi yapın madem öyle, o zaman Emre’den verim alırsınız. Yoksa hepimiz Emre’nin de kafasına top çarpmasını bekleriz.

Bu halde bizi birkaç maç daha oyalar ve kandırırsınız, ama “bu zihniyetle” bu sezonu zor bitirirsiniz. Çünkü çok güvendiğiniz kimi oyuncular çapları gereği sizi yarı yolda bırakacak. Bunu biz geçen sene gördük, ne yazık ki bu sene de göreceğiz, anlaşılan budur! 

Yazar: Editor