2011-03-28 22:41:23
iki puan neden gitti

Emre yine öfkesini kontrol edemedi. Yılın golünü atmışken, yılın kırmızı kartını da gördü. Ah Emre! Peki, hareket direkt kırmızıyı mı gerektiriyordu? Hayır, bir sarı yeterdi. Çünkü Emre, boynuna gelen harekete o refleksle bir karşılık verdi. Hakemin öncelikle bunu görmesi gerekiyordu. Ama tuttu en ağır cezayı verdi. Maç canlı verilmeseydi TV’den bence sarıyla idare ederdi.

http://ul.gcg.me/files/2009-11/as_1.jpg

Kazandığımız maçın iki puanını acemice verdik.

 • Maça gereken kontrolle başladık.
 • Doğru bir taktikti bu. Çünkü hücum futbolunu tercih eden ve aslında bu yüzden şampiyonluk potasından uzaklaşan Denizlispor’a karşı böyle oynamak bizim şimdiki konumumuz itibariyle doğru olandı.
 • Yani biz futbolun kötü yanını sergiledik durumumuzun vahametinden dolayı.
 • Normal koşullarda normal oyunumuzla Denizlispor’u ama bu Denizlispor’u bir güzel yenerdik.
 • Dedim ya, lanet olsun içinde bulunduğumuz duruma. iyi mi oynadık, asla! Olması gereken miydi? Evet, ne yazık ki evet!

Plan belliydi ve Emre’nin de klasıyla da hedefine ulaştı.

Sonra ne oldu?

Emre yine öfkesini kontrol edemedi. Yılın golünü atmışken, yılın kırmızı kartını da gördü. Ah Emre! Peki, hareket direkt kırmızıyı mı gerektiriyordu? Hayır, bir sarı yeterdi. Çünkü Emre, boynuna gelen harekete o refleksle bir karşılık verdi. Hakemin öncelikle bunu görmesi gerekiyordu. Ama tuttu en ağır cezayı verdi. Maç canlı verilmeseydi TV’den bence sarıyla idare ederdi. Emre orada ne sakatlayacak bir tekme attı rakibe ne de eylemini durup dururken gerçekleştirdi. Çok çok rakibin poposuna ayağının içiyle küçük bir şaplak attı, seni seni, der gibi...

Bir de Samsun maçında oyuncumuzun yediği tokatla karışık yumruğu düşününce, ve o maçın hakeminin o anı es geçmesini hatırlayınca... Ayıptır be… Ama keşke Emre o hareketi yapmasaydı da biz maçı güle oynaya alsaydık.

Tamam, Emre’nin oyuna etkili bir katkısı yoktu ama rakibin defansı en geride kurmasına da neden oluyordu, bu da hem orta sahayı hem de defansı rahatlatıyordu. Ve, golü de yoktan var ediyordu işte, vardan yok da ettiği gibi: )) Yokluğu kötü sonuçladı bizim için. Bu, bana önce önceki sezondaki Karşıyaka maçını hatırlattı. Emre kırmızı gördü ve yine biz öndeyken alacağımız maçı berabere bitirdik ve belki o maçla yükselme grubunu kaçırdık. Bir de geçen sezonki Giresun maçı… O maçta da Emre sakatlandı ve en azından bir puan alacağımız maçı ve devamında şampiyonluğu kaybettik. Sebep aynıydı, rakip defans rahatlayıverdi. Bunları ben Emre’yi suçlamak için mi yazıyorum peki? hayır? Böyle olmasını o bizden çok istemezdi.

Çok pas hatası yaptık geriye yaslanmanın dışında. Bu da başka bir arızamızdı.

Emre’nin kırmızısından sonra maçı düzene sokacak olan Eyüp Hocaydı. olmadı, yapamadı. Başladığı taktiğe koşulların değişmesine rağmen devam ederek önemli bir taktik hata yaptı bence.

 • Önce Bülent’i boş yere aldı.
 • Bilmem ki onda ne buluyor bu hocalar?
 • Oysa orada Okan var! Onu alın ille de birini alacaksanız. Okan o hareketliliği ve yaratıcılığıyla hem rakibi bozar hem de ileriyi şenlendirirdi.
 • Böyle yaparak Eyüp Hoca,  zaten ileride top tutamayan takımı iyice geriye itti. Bir de kaçabilecek tek adamı Sami'yi aldı oyundan. İyice mahkum etti bizi rakibe...
 • İkincisi; madem alacaktı Ahmet Görkem’i ikinci yarının başında alsaydı.
 • Defans zaten gedik veriyordu yine bireysel hatalar yüzünden. Oraya erken bir takviye olurdu, hücumdan iyice vazgeçmişken...
 • Üçüncüsü; rakip on kişi kalınca yine bir forvet aldı oyuna, Özgürcan… Eee?
 • Olmadı Hocam!
 • Bu maç daha çok senin hatandan gitti! o güzelim iki puan boş yere gitti.

Son olarak,

Tolgahan!

Bu maçta tek puan aldıysak bunu Tolgahan’a borçluyuz. Onu ağır eleştirdik diye geçmişte, bu maçtaki katkısını görmezden gelecek değilim. Bence maçın en iyi adamıydı bizim cephemizde. Hep doğru işler yaptı. O gol de tamamen defans bloğunun hatasıydı. Tolgahan’ın yapacağı bir şey yoktu Ceyhun o topa vurduğunda. Bir de, Tolgahan sakatlandı gerçekten. Yahu Zülküf o kadar mı kötü, Tolgahan’ı ve maçı bu kadar riske attık… Enteresan…

Hocalarımıza akıl sır ermiyor…

Yazar: Editor