2010-02-10 21:10:36
ilk aşk

Baba Mirası

http://ul.gcg.me/files/2010-02/ma.jpg

Bilmem çoğunuz yaşadı mı bu duyguyu ama âşık olmak her yaşta ayrı bir güzeldir. Ben hayatımda ilk babama âşık oldum hep de onun gibi bir eşim olsun istedim. Küçük bir kız çocuğu akşamları eve gelen babasından hediyeler bekler kapıdan girince 'hoş geldin babacım' diyerek boynuna sarılır. Bu kelimeyi özlemişim. Babama hitaben söylediğim en son kelime 'güle güle babacım' olmuştu.

18 Şubat 1997’de babamı kaybettim. Toprağı bol olsun rahat uyusun o benim meleğimdi her zaman. Yıllar geçtikçe alışırmış insan acıya. Yaşamayan bilemez diyerek de klasik laflar etmeyeceğim. Kimsenin benim duygularımı merak ettiğini de düşünmüyorum. Bir baba mirası olan Adanaspor’a sevgim çok bir farklı, ne o maçlara ortam yapmak ne de eğlenmek için gidiyorum. Ben takımımı babam kadar seviyorum. Maçlara gitme merakımsa Adanasporlu bir sevdiğim tarafından olmuştu. Şu an görüşemesek de ona birçok şey için teşekkürlerimi iletiyorum. Beni maçlara götürüp yardımcı olduğu için. O gün bugündür maçlara gelirim elimden geldiğince. Daha öncesinde mahallemizin abileri tarafından aşılanmıştı bu duygu. Bizim mahallemizde her sokakta Adanaspor bayrakları asılırdı küçükken, hiç unutmam bizim evin üstünden karşı apartmana kocaman bir Adanaspor bayrağı asılmıştı her sabah o bayrakla uyanır akşamları o bayrakla uyurdum :)

Her futbolcuyu, stadı, bizi bugünlere getiren değerli başkanımızı, Adanaspor’a gönül vermiş çalışanlarımızı hatta içinde Adanaspor sevgisi olan her insanı sırf bu yüzden seviyorum. Kendimi tek mutlu hissettiğim an Adanaspor’u düşündüğüm anlar oluyor. Ben takımıma bir farklı aşığım. Günden güne de iyi ki böyle bir aşk var içimde diyorum. Her maça geliyor diğer takımların taraftarlarını izliyorum. Şahıs ve kişi belirtmek istemiyorum ama kendi grubumda bana karşı bir saygısızlığı olan tek bir insan olmadı. Gözümle görmeden inanmam ne bir bayana küfür edildi ne de bir saygısızlık yapıldı. Bazen mesajlar geliyor diğer takımların taraftarlarından küfür ediyorlar vs. bunları gördükçe iyi ki ADANASPOR'luyum diyorum. Biz bayan taraftarlar olarak elimizden geleni ardına koymayarak desteklerimizi sunuyoruz. Çoğu bayan maça gelmekten çekiniyor. Ben bayan taraftarlar için bize yer ayarlanmasını istiyorum ve daha fazla bayan taraftarlarımızın da bizimle beraber desteğe gelmesini diliyorum.

Takımımıza sahip çıkmanın tam zamanı kaybedecek vaktimiz olduğunu düşünmüyorum. Süper Lig yarışında ben inanıyorum ki böyle bir başkan, böyle bir hoca, böyle futbolcular ve bizim gibi destekçiler olduğu sürece biz bu yarışı başarıyla sonlandıracağız. Biz inanıyoruz ne para ne iddia ne de başka bir şey için değil sevdiğimiz için istiyoruz bu şampiyonluğu. Allahın bildiğini kuldan saklamamak gerek maçlara gelebilmek için para biriktiriyor maç günleri de annemle çoğu zaman tartışarak geliyorum ben. Akşam maçlarına ise gelemeyebiliyorum. Biliyorum çoğu bayan da bunun sıkıntısını yaşıyor. Biz destek istiyoruz daha iyi şartlar sunulursa bayan taraftarların çoğalacağını düşünüyorum. Bana sürekli söylenen bu sana ne kazandıracak?

Eline ne geçiyor gibi lafları duymaktan sıkıldım. Umarım, yazdıklarımı okuyup da benimle aynı duyguları yaşayanlar desteklerini esirgemezler. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Müge Aydın

Yazar: Editor