2011-06-25 08:36:22
irade meselesi

Millet İradesi                    :

Bildiğimiz hikâye, hep duyduğumuz laflar Akp’den, Millet İradesi… O kadar ki “millet iradesi” ile yatar yine onla kalkar olduk.

Evet, millet iradesi…

http://us.cdn4.123rf.com/168nwm/jameschipper/jameschipper1103/jameschipper110300030/9147158-business-people.jpg

Millet iradesinin meşruluğu için yasal veya hukuksal veya vicdani olmasının da bir kıymeti harbiyesi yoktur. Millet iradesi olsun yeter.

Haddizatında bu sözü sakız eden hükümetçilerin yaslandığı millet iradesi de kanımca millet iradesinden öte bir şey değildir, yukarıdaki cümlede belirttiğim cinsten üstelik.

Şimdi efendim millet iradesiyle meclise gidemeyen 4 vekil var (Balbay, Alan, Dicle, Haberal). Hatta o dört vekilden biri düşüyor onun yerine bir Akp vekili gidiyor meclise. Üsteli neredeyse vekilliği düşen vekilin aldığı oyun onda biriyle. E, n’oldu millet iradesine? Ve böylece Akp vekil sayısı 330’a doğru gider olur… Vaktiyle başbakan da bu süreçten geçmişti.

Akp tarafında grup başkan vekili Bekir Bozdağ şöyle açıklıyor durumu:

İşte Bozdağ'ın açıklamalarından satırbaşları;

“YSK kararlarını AK Parti ile veya hükümetle eşitlemek büyük bir insafsızlık ve haksızlıktır. Hatip Dicle kararının Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı durumla bir alakası yoktur.

Yüksek yargının araya girmesi ve yargının müdahaleleriyle Sayın Başbakanımızın milletvekilliği adaylığı engellenmiştir. Burada yapılan itiraz hukuka ilişkindir fakat Başbakanımızın olayında hukuk çiğnenmiştir.

Dicle'nin milletvekilliğinin düşmesinin AK Parti'nin başvurusu üzerine yapıldığı söyleniyor bu da tamamen asılsız bir söylentidir.”

Gel de inan!  

Evet, böylece Akp vekil sayısı 330’a doğru gider olur…

Devamında ne mi olur? Millet iradesi sözü Akp'nin sırtına yük olur, başbakan işaret eder ve bu mesele "bağımsız yargıda" çözülür. Muhtemelen...

_____________________

Bu arada son seçimde Akp’nin birinci parti olduğu Adana yine işsizlik şampiyonu oldu, hem de %20 ile. Vah!

Yazar: Editor