2008-07-18 13:45:05
kaptanlar

Eski Kaptanlar

Burada eski kaptanlar Yılmaz ve Cem için çok şey yazdık. Ve hep iyi şeylerden bahsettik. Şimdi bu iki kaptan “eski kaptanlar” oldu. Onlar için yazdığımız şimdi buharlaşmış değildir. İşte bu anlamda futbolda “dün” vardır. Çünkü hem Yılmaz’ın hem de Cem’in bizce özellikle Cem’in iki şampiyonlukta çok önemli katkıları olmuştur. İnkâr etmek bunları, yarım ağızla konuşmak kuru bir nankörlüktür. Bu iki önemli topçu önümüzdeki sezon takımda yok. İnanıyoruz ki Adanaspor’daki başarıyı yeni kulüplerinde de sağlayacaklardır. Yolları açık olsun.

http://ul.gcg.gen.tr/x/a7d3154.jpg

Yeni Kaptan

Takımın yeni kaptanı Fuat. Ona “Toros Canavarı” ( 5 Ocak Canavarı) demiştik. Hatırlarsınız, onun için de yazılar yazmıştık. Fuat, nitelik ve nicelik olarak iki şampiyonlukta en çok payı olan (şimdiki kadro itibariyle) tek futbolcudur( yanılıyorsak affedin). Sakatlıklar ve cezalar hariç 3. Ligin, 2 B’nin ve yükselme grubunun hemen hemen tüm maçlarında forma giydi. Çoğunda da başarılıydı ki o da taraftarın sevgilisi olmuştu (hani hep öyle denir ya…). Ama hakikaten Fuat geçen iki sezonda taraftarın en çok sevdiği futbolculardan biri olmuştur. (Tabi bu saptama, tanık olduğumuz kadarıyladır.)

Sonuç olarak yeni kaptanın Fuat olması son derece doğru bir karardır. Fuat bu sorumluluğu taşıyabilecek güçte bir futbolcudur. Bu yeni sorumluluk onun direnen futbolunu çok daha üst düzeye çıkaracaktır. Dileğimiz Fuat’ın 3. bir şampiyonluğu “top oynayarak” bu sefer kaptanlık bandıyla görüp (belki de ülkemizde) üç ayrı ligde peş peşe şampiyonluk yaşayan tek futbolcu olma unvanını kazanmasıdır.

Yazar: Editor