2010-05-21 18:46:31
keybetmenin geyiğini yapalım bari : ))

Emeğin Gaspı


Kötü bitti. En iyisini hayal etmiştik. O heyecanla bazı “arızalarımızı” hesaplayamadık. Bu noktayı kaşıyıp kimseyi hedef tahtası yapmaya gerek yok. Şimdi olmadı seneye olur. Mesele değil.

Fakat şu play off sisteminin tamamen zırva bir zihniyetin ürünü olduğu da aşikârdır.

Evet, sevgili Serkan Şenyürek bağıra bağıra söylemişti bunları, bu işin adaletsizliğini. Şimdi canımız fena yandı, tekrar gündeme getiriyoruz, ona da evet.

Federasyon bu uygulamasıyla Adanaspor’un puanlarını çalmıştır, gasp etmiştir, yani hırsızlık yapmıştır. Hayır, hırsızlık kelimesi yanlış olur, alenen yaptığı için bu gaspa girer kapkaççılığa girer. Öyle… Puanları eşitlemiş(ki en yakına 5 en uzağa 9 puan takmışız) kartları devam ettirmiştir. Böyle yaparak ligin kaderiyle de oynamıştır. Örneğin ilk 6 (bu durum son 6 için de yapılabilirdi madem derdiniz heyecan veya iddaa’ya maç peşkeşi çekmektir derdiniz…) kendi puanlarından devam etseydi play off’a 77–64–64–59… ve saire diye… Acaba Buca yine Mersin’e evinde yenilecek miydi? Rize ile Buca yine aralarında evcilik oynayacak mıydı? Sondan bir önce Hacettepe Karşıyaka’yı İzmir’de yenebilecek miydi? Son altı için düşünürsek Mersin ve Rize yine kardeş kardeş mi bitirecekti maçı? Erciyes gidip Buca’dan 4 mü yiyecekti yine? Adana Karabük maçı öyle mi bitecekti, kendimizi de hesaba katıp konuşalım…

Neyse, olan olmuş. Acıdan yazıyoruz bunları haklısınız: )) İki üç güne geçer. Bir de taca çıkmış toptan iki hakemin de gözü önünde gole giden Konya, Altay’a takılsa 3 puanı bırakarak, o zaman biraz daha iyi olacağız: ))  Ki o maçın hakemi Fırat Aydınus için diyeceklerimizi demiştik vaktiyle… Aman be, bu sene de böyle oldu diyelim ve 2010–2011 sezonunda işimizi garantiye alalım… Yoksa bu lafların sonu gelmez.

Şimdi yeni sezona heyamola, ne şenlikli günle başlıyor; transferler vs… Evet, futbola biraz mola…

Yazar: Editor