2010-10-22 13:11:52
kısaca

Son Dönemeç

Ayrı Anlam

“Adanaspor Futbol Şube Sorumlusu Hamza Akgül Karşıyaka maçında sahaya 3 puan için çıkacaklarını ve futbolcular için de bu maçın ayrı bir anlam taşıdığını söyledi.”

Haber alıntısı böyledir. Yönetime tribünden geçmiş bir Adanasporlu olan Hamza Akgül de hissettiklerimizi söylüyor. Futbolcu da… Bayram Başkan da…

Şampiyonluk değil, bu maçı istiyoruz. (Laf aramızda, bu maçı aldığımız takdirde şampiyonluğu doğal olarak isteyeceğiz ya da şampiyonluk onu istememiz için bize bir arkadaşlık isteği yollayacak: ))

Pres

Hoca da ilk talimatı doğru ve net olarak vermiş, PRES!

Adanaspor’un geçen sezondaki sihri buydu: Pres! Olmazsa olmazımızdır. Bu sezon da bizi zirveye taşıyacak olandır.

Silah

Önemli bir silahımız yok: Onur. Gerçi takımda onun yerini dolduracak oyuncular alternatifli olarak var: Fahri olur, Kbong olur, Metin olur, Fevzi Fahri ayarıyla ileride boşalan yere Ahmet Dursun desteği olur. Talha olur. İkinci yarı Emrah olur.

Emrah

Sayın Cemal Hocam, belki siz onu yeterince bilmezsiniz, lakin Emrah’ta fiziksel bir arıza yoksa, ki zannederim yok, ileri hatta bir yerde, sahaya bıraktığınız herhangi bir noktada Emrah pek şık olur.

İleride veya bu maçta canım, hazır olan Emrah’ı oynatmazsanız ve bir puan kaybı yaşanırsa o zaman tribünün direkt muhatabı olusunuz, bizden söylemesi.

Neticede bu sene alternatifli bir kadromuz var ve doğru kullanım ve taktikle bu sene de iyi şeyler olur!

Not

Bu arada Emrah için (dolayısıyla bizim için) uğursuz sayılan Karşıyaka maçı arifesinde futbolcumuzun bir totem denemesiyle “sakatlanmaması için” bu hafta antrenmanlarda bile yok sayıldığı, kadroya da alınmadığı haberi geçti. Yahu uğur uğursuzluk, totem filan yalan işler, biz bunları tribünde yaparız hadi, ama bilimsel yöntemlerle ve zihniyetle yönetilen kurumlarda böyle işler biraz komik ve garip oluyor.

Neyse... Ama keşke Karşıyaka da Tiago’yu böyle bir sebeple oynatmasa, ne iyi olurdu. Örneğin 24 Tiago’nun uğursuz sayısıymış ve o tarihe denk gelen maçlarda kendi kalesine gol atıyormuş… filan…

Yazar: Editor