2009-02-23 17:23:51
konuk yazar/ Murat Akıllı
Adanaspor Kartal Maçına Dair
 
http://ul.gcg.gen.tr/x/2fedb61.jpg
  • Daha 50. saniyede yediğimiz gol taraftara oyuncuya kelimenin tam anlamıyla şok etkisi yarattı. Bu şokun etkisini 39. dakikaya kadar üzerimizden atamadık.
    Bu dakikada sağdan yapılan ortaya Cemre'nin kafa vuruşunu kaleci çok iyi uzandı ve kontrol etti. İşte bu atak şoku üstümüzden atmamıza neden oldu.
  • Devre arasına 1–0 mağlup girdik. Hemen hemen herkeste bir karamsarlık vardı ki bu karamsarlığa düşmede herkesin hakkı vardı çünkü ilk yarı çok kötü bir mücadele verdik. Soyunma odasında hocanın esip gürleyeceğini ve doğru dizilişi bulacağını ümit ettim. İçimden Habip'in kanattan orta sahanın biraz daha merkezine geçmesine geçiyordu artı olarak defansı üçlüye döndürüp metin tuğluyu biraz daha ilerde oynamasını düşünüyordum. Çünkü Kartal'ın golü bulduktan sonra üzerimize gelmeye niyeti yoktu.60. dakikaya kadar bulmamız lazımdı 3 puan için.
  • Nitekim Ekrem Hoca ikinci yarıya çıkarken düşüncelerime paralel müdahalelerde bulundu. Diziliş 3'lü defans biraz ilerde Metin Habip biraz daha ortaya yakın oynadı. Oyuncu değişikliğini Cem Karahan olarak beklerken Hakan'ı çıkartarak yapmasını biraz yadırgadık Hakan Hoca'yla: )) İkinci yarıya baskılı başladık ve yüzümüzü kara çıkartan golü Cem Karahan ile bulduk. Dakika 49'du.Tam istediğimiz anda gol gelmişti. Golden sonra baskı Kartal'ı adeta bunalttı. O sıralarda bir gol daha bulmamamız iyi oldu desem umarım yanlış anlaşılmam. Çünkü erken bulsaydık rehavete kapılır Kartal saldırırdı.

_________________________________
İstediğimiz arzu ettiğimiz golü Emre Aktaş'ın ayağından bulduk. Gerçekten klas bir goldü. Emre’den istediğimiz oyunu gördükten sonra zaten seyirci onu bağrına bastı ve oyundan çıkarken ayakta alkışlayıp uğurlandı.
Golü bulamasaydık Mbilla girecekti. Golü bulunca Mbilla kulübede bekletildi. Emre ve Kibong oyun dışına çıkarken yerlerine Onur ve Ümit dâhil oldu.
Son dakikalara yaklaşırken taç çizgisinde iyi zaman geçirdik. Son dakikalara stressiz girmemize Cemre Atmaca engel oldu.3–1

__________________________________
Maçın bitiş düdüğü ile ilk defa 2 farklı galip gelmiş olduk.


Oyuncular hakkında görüşüm ise;

*Ahmet Şahin'e fazla iş düşmedi ama kalede yinede güven verdi.

*Yunus elinden gelenin en iyisini yaptı.

*Murat Dönmez ilk golde konsantrasyon eksikliğinden dolayı hava topunu kafasından sektirmesi en büyük hatası oldu. Maçın geri kalanında çok büyük bir hata yapmadı oyunu vasatın altında tamamladı.

*Ersan da fena bir oyun çıkarmadı.

*Metin Tuğlu ilk yarı kötüydü oynatıldığı mevkiden dolayı ama ikinci yarıdaki oyunu ile sahanın iyileri arasındaydı.

*Habip sakatlığın vermiş olduğu etkileri yavaş yavaş atıyor. Kolay değil 2 seneye yakın oynamaması 90 dakika maç oynama eksikliği ister istemez negatif etki yapıyor. İkinci yarı daha bir oyun oynadı ve yavaş yavaş kendine geleceğinden eminim.

*Fevzi sahanın iyi oyuncularındandı. Bir de şu ayakkabı rengini eski rengine çevirirse daha da güzel olacak.

*Hakan vasattı ama sahada kalmalıydı bence.

*Cem Karahan kafa golü hayat verdi, oyunu vasatı aşamadı.

*Cemre Atmaca?

*Emre eski günlerine dönüyor, gözü süper ligdeyse ya bizi süper lige çıkartacak ya da her maçta varını yoğunu ortaya koyup gol atacak attıracak.

*Kibong oyunda kısa süre kaldı ama anladık ki bu adam maça ya on birde çıkmalı ya da sonradan girdirilmeli, kısacası formasını terletmeli bu genç adam.

____________________
Seyirci iyiydi bu gün, Turbeyler de kısa süreliğine bir suskunluk yaşasa da performansları giderek artıyor.
Hakem vasat, hava şartları mükemmeldi.
Maç sonunu sıkıntı basmadan kolbastı ile bağladık,3 puanı 3 golle aldık.

Yazar: Editor