2008-12-13 21:39:02
konuk yazar / cem kaplanoğlu
http://ul.gcg.gen.tr/x/8288257.jpg

“Altay’ı Neden Yenmeliyiz?”

—Yenmeliyiz; çünkü bu ligde Adanaspor'un varlığını halen hissedemeyenlere derinden bir selam göndermeliyiz. Hafiften, "geliyoruz" ara gazını vermeliyiz.
—Geliyoruz!" lafına rakiplerden önce kendi camiamızın inanması için, yenmeliyiz!
— Biz Adanaspor'uz, illa ki yenmek zorundayız. Adanaspor, tarihinin hiç bir döneminde "öylesine" çıkmamıştır maça.
— Altay, 4-3'le Sakarya'yı devirdi geçen hafta, hem de 3–1 geriden gelip. İşte tam da bu noktada bir devrim olmalı İzmir'de. Havasını bulmuş Altay'ın havasını da kendi havamıza ilave edip, Samsun maçını karnavala dönüştürmeliyiz.
— İzmir’den 3 puanla dönülmeli ve Samsun maçında alınacak 3 puanla, devre arası transferlerinin seyri değişmeli.
— 2 hafta önce bu takım küme düşer diyenlere inat, şampiyonluk hayalleri -ki o hayalin gerçeğe dönüşmesi, 3–5 maça bakar, orası ayrı- kurmaya devam etmek için yenmeliyiz.
— Altay’ı yenmek demek, ilk 6 için fazlasıyla turuncu güneş görmek demek.
— Siyasilerin türlü dalaverelerine inat yenmeliyiz. Adanaspor, protokolü sıfır olan bu kentin takımı, onlar(!) olmadan da gider, şampiyonluğun çizdiği yoldan!
— İngiliz Nottingham Forest'in 3 yılda 3 şampiyonluk rekoruna ortak olmak için, lig sonunda şampiyonluk şart. Hal bu şart-ı yerine getirmek için yenmeliyiz Altay'ı.
- Yenmeliyiz. Samsun maçının ilk golünü İzmir'de atmalı ve gelecek hafta ki maça 1–0 galip başlamalı ve devreyi 23 puanda kapatmalıyız.

Yazar: Editor