2009-08-08 20:46:31
konuk yazı / serkan şenyürek

Kombinenin parasını öderse alkışlarım ama doğru yaparken yanlış yapmak!

 

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Adanaspor’dan da kombine bilet aldı…

Eğer aldığı kombine biletlerin parasını tamı tamına öderse ayakta alkışlarım…

Geçmişte Adanaspor’un kombine biletlerinin parasını ödemediği için yöneticilerin yerinde olsaydım noter tasdikli kombine biletleri teslim eder ve ödemeyi garantiye alırdım… Yine tekrarlıyorum Azim Öztürk aldığı kombinelerin parasını öderse alkışlarım ama ödemediği halde ödemiş gibi kamuoyuna bilgi verirse 2 ay sonra kulüp yöneticilerinden yükselecek sesi duyar gibiyim; SEYHAN’DAN KOMBİNE PARALARINI ALAMADIK.

Bu madalyonun bir yüzü. Bir de başka yüzü var. Sevgili Azim hoca beklide ilk kez doğru bir iş yaparken yanlışa sürüklendi.

Neydi yaptığı doğru?

Parasını öderse aldığı kombine davranışı doğru iş…

Peki, doğru yaparken yanlışı nedir?

Bu kadar güzel bir hareketi basına sansür uygulayarak doğru işi yanlışa götürmüştür.

Sevgili Azim Öztürk kendi basın bürosu servis yaptırmıştır.  Azim başkan tabii ki bu yolu seçecek.  Çünkü basın bürosu kendisine soru sormaz. Fotoğraf ve görüntüyü çekip servis yapar haklı olarak…

Peki, mensuplarına sansür uygulamasaydı Azim hoca sıkıntı mı çekerdi?

Evet… En azından daha önce alıp ödemediği halde kombinelerin paralarını neden ödemediği yolunda soruyla karşılaşabilirdi.

Ödedim diyemez, ödemediğini tüm Adana biliyor…

Medya mensupları hiç kimsenin paralı askerleri değil.  Azim hocanın hoşuna gitmeyecek diye bu soruyu sormaktan da kaçınmaz.

İşte bu yüzden Azim hoca doğru iş yaparken yanlış yaptı.. Yani kaş yaparken göz çıkardı…

Fakat burada Azim Öztürk medyayı kabul edip tüm soruları içtenlikle cevaplasaydı Adanalılar belki daha farklı bakabilirdi…

Dürüstçe geçmişte kombine paralarını satamadığı için veya ekonomik kriz nedeniyle ödeyemediğini açıklasaydı,  Adanaspor’a verdiği sözleri yerine getiremediğini anlatsaydı bu halk Azim hocayı bağrına basardı…

Ama Azim hoca yanlışlarını kabul etmeyecek, medyadan kaçacak sonra da kamuoyuna spor üzerinden politika yapılmaması gerektiğini açıklayacaksın…

O zaman Azim hocaya şunu sorarlar?

Adanaspor ve Demirspor’un logolarını seçim öncesi kullanmanız sporu politikaya alet etmek değil midir?

Azim hocam iki kulüpten kombine bilet almış olabilirsiniz… Ama aldığınız 50 kombine ile ne Adanasporlular ne de Demirsporlular sizi affeder. 6 yıldır iki kulübe borcunuz var. 50 kombineyle bunları ödeştiremezsiniz…Sadece aldığınız kombinelerin parasını öderseniz artık olaylara iyi niyetli bakmaya çalıştığınızı kabulleniriz ve bundan dolayı da sizi alkışlamayı biliriz.

Ne zaman bu taraftar sizi affeder biliyor musunuz?

Halktan, medyadan kaçmadığınız ve en azından Aytaç Durak kadar olmazsa da ayda her iki kulübe 50–75 milyar arasında kaynak yarattığınız zaman tüm Adana sizi alkışlar.

Serkan Şenyürek

Yazar: Editor