2011-07-07 18:41:02
kurgusal bir yazı

Teşvik Ettiniz Beni Bu Yazıyı Yazmaya

Bu yazıdaki takımlar gerçekse de olay örgüsü tamamen kurmacadır.

http://www.dekortr.com/wp-content/uploads/duvar-saati-dekortr.jpg

‘Adanaspor Kartal ve Adanaspor Altay maçlarında bir soru işareti varsa o zaman soru işareti olmayan yoktur’ üzerine farazi bir çeşitlemedir.”

Son 2 haftaya bakarsak sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Sondan Önceki Hafta

Kartalspor 1 – 0 Giresunspor (Bu maça Giresun rahat çıktı, o zaman küme düşme tehlikesi olan takımlar Giresun’a teşvik göndermiş olabilir. Ya da Kartal ve Giresun aralarında anlaşmış olabilir. Yahut Kartal kendi kendini teşvik etmiş olabilir.)

Orduspor 1 – 0 Karşıyaka (Bu maça ilk altı için mücadele eden takımlardan teşvik gelmiş olabilir Karşıyaka’ya. Ya da bu iki takım aralarında anlaşmış olabilir. Ya da Orduspor teşvik olma hakkını kullanmıştır.)

Erciyesspor 1 – 3 Denizlispor (İlk 6 için oynayan takımlardan Denizli’ye teşvik gitmiş anlaşılan.)

Çaykur Rizespor 3 – 1 TKİ Tavşanlı Linyitspor (Hımm. Buradan bir şey çıkmaz, ilk 6 mücadelesinde ikisi de. Ama skora oynamış olabilirler.)

Gaziantep BB 3 – 1 Samsunspor (Samsun bu maça şampiyon olarak çıktı, ama Mersin bir teşvik göndermiş olabilir Samsun’a kendi şampiyonluğunu garantiye almak için.)

Güngören Belediyespor 1 – 0 Diyarbakırspor (Diyarbakır’a küme düşme potasındaki takımlardan teşvik gitmiş olabilir. Ama özellikle 2. devredeki Diyarbakır’ı yenemeyende bir arıza aranmalı.)

M. İdmanyurdu 2 – 0 Boluspor (Bu maçta Bolu kendi futbolcusuna garanti teşvik primi vermiştir. Çünkü ilk 6 tehlikeye girdi bu sonuçla.)

Akhisar Belediyespor 1 – 0 Adanaspor (Bu maçta Adana’ya özellikle Altay’dan bir teşvik gitmiş olabilir, son haftaya rahat girmek için. Ama Adana bu maçtan zaten puan çıkarmak zorundaydı son haftada bir kaza yaşamamak için.)

Son Hafta

TKİ Tavşanlı Linyitspor 3 – 3 Akhisar Belediyespor (Bu maçta Akhisar’a Bolu’dan Tavşanlı’ya da Altay’dan, Güngören’den ve belki Adana’dan teşvik gitmiş olabilir. Ama Adana zaten kendi göbeğini kendi kesmek zorunda. Diğer takımlar gibi…)

Giresunspor 1 – 1 Erciyesspor (Bu maçta beraberlik teşviki olabilir.)

Karşıyaka 1 – 1 Güngören Belediyespor (Bu maçta Karşıyaka’ya düşme potasındaki takımlardan teşvik gitmiş olabilir.)

Adanaspor 4 – 1 Altay (Bu maçta Adana’ya küme düşme potasındaki diğer takımlardan teşvik gitmiş olabilir. Ama Adanaspor kaybederse zaten kendi büyük bir riske girecek, yani olsa olsa Adanaspor kendi kendine, özellikle bir büyük taraftar teşviki sağladığı için suçlanıyor olabilir.)

Samsunspor 1 – 2 Çaykur Rizespor (Mersin B.A.1.lig şampiyonu olmak için Rize’ye teşvik göndermiş olabilir. Öte taraftan ilk 6 umudu olanlar Samsun’a bir teşvik göndermiş olabilir.)

Boluspor 0 – 1 Kartalspor (Bu maçta Kartal kendi topçusuna garanti teşvik primi vermiştir. Ayrıca Tavşanlı da bir teşvik yollamıştır Kartal’a. Bolu ise kendi topçusuna karşı giriştiği teşvik primi konusunda ikinci kez başarısızlığa uğramış oldu. Onları bu beceriksizlikten dolayı cezalandırmalı.)

Diyarbakırspor 0 – 3 Gaziantep BB (Bu maçtan bir şey çıkmaz.)

Denizlispor 0 – 1 Orduspor (Bu maç da antrenman maçı olmuştur.

Alın size bir dizi komplo teorisi.

Ama hakikaten merak ediyorum, bizi ne ile ve nasıl ilişkilendirecekler o maçlarda?

Hani bu kargaşada korkmuyorum da değil, ihale bize kalır diye…

Bir de bazı taraftarların(!) felaket tellallığı söz konusu olunca...
Yazar: Editor