2008-10-19 14:37:23
maç televizyonda
http://ul.gcg.gen.tr/x/3524596.jpg

Adanaspor'u nerede izlersek izleyelim aldığımız keyif hiçbir şeyle karşılaştırılamaz; bir kere bunu hemen söyleyelim ve akşamki maçı nasıl bir heyecanla-sabırsızlıkla beklediğimiz hissini paylaşalım. Biliyoruz ki aynı kıpırtı sizin içinizde de çoktan başladı bile. Ama bu hafta 5 Ocak'ta değilde maç TV'de.

Yine totem yapalım biraz: )) Adanaspor’un bu sezon televizyon maçları iyi gelmedi bize. Yılın ilk yayınındaki Kasımpaşa yenilgisini hala acı acı hatırlarız. Tarihimizin en aciz maçlarından biriydi. Hemen devamında evimizdeki yayında Gaziantep temsilcisine devrildik. İşte geldi TV’deki 3. maç.

Bakalım ne olacak; bu yıla dair TV şansızlığı ile İzmir’e dair, orada havamıza uygun bir maç ortamı bulduğumuz inancı arasındaki totemsel çarpışmayı hangisi kazanacak…

Bu “muhabbetine yazı” nasıl ki hiçbir şeyi değiştirmeyecekse, yukarıdaki batıllar da bir işe yaramayacaktır neticede. Takım olmayı başaran, kazanmak için 90 dakikanın gereği taktikseli uygulayan kazanacak. Yani her şey gayet nesnel bir neden-sonuç ilişkisi içinde cereyan edecek.

Dileriz bir futbol maçının gereğini yapan ve dolayısıyla bu akşamın iyisi ve kazananı Adanaspor olur. Vira…

Yazar: Editor