2011-05-23 00:16:13
mesele ki ne mesele

Şimdi şöyle düşünüyorum, gerçi daha önce de yazılmıştı bu; Bülent ve devamında Tolgahan meselesi, harbiden bir meseleye dönüşmüştür. Her hoca için onları bir turnusol kâğıdı olarak görmüştük. Bu ikiliyle devam etmeyi bir memleket meselesi haline getiren hocanın hocalığı bizce tartışma konusudur artık.

http://www.planet.com.mm/myplanet/avartars/cartoon_scream.jpg

Her hoca değişikliğinde bağıra çağıra, ağlaya sızlaya önce bunu koyduk ortaya!

Bir hocamız söyleşisinde Bülent çok düzgün bir insan, ondan vazgeçemeyiz, gibi bir şey söylemişti. Düzgünlüğüne söz söylemek haddimiz bile olamaz. Kişiliğine dair hiçbir sözümüz olamaz, o konuda laf da etmedik zaten. Mutlaka öyledir ki Adanaspor futbolcusudur.

Ama biz ailece görüşmekten veya arkadaş muhabbetinden bahsetmiyoruz ki. Konumuz Adanaspor ve istikbalidir. Her işi zorluklarla dolu olan bir Adanaspor’un bu şehirde gereğinden çok daha fazla takozu zaten var. Bir de biz kendimiz takoz oluşturmayalım buna, derdindeyiz biz. Yoksa elbette doğru düzgün insandır, iyi Adanasporludur. Fakat şampiyon olması gereken bu Adanaspor hoca tercihlerini saymazsak özellikle bu iki ismin katkısızlığı ve takozluğu yüzünden kümede kalmayı bile son maça bırakmıştır. Ha, bunu bir başarı olarak görenler varsa o zaman diyecek sözümüz yok!

Biz de Levent Eriş’e güvenlerden idik, geçmiş zamanla konuşuyoruz evet. Bir Bülent ve Tolgahan ısrarının bize nelere mal olduğunu göremediyse ve hala bu iki ismi özellikle Bülent’i takımda görmek istediğini özel bir açıklamayla belirtme ihtiyacı duyuyorsa o zaman Levent Eriş, iddia ettiği gibi bu takımı yeterince tanımıyor ve izlememiş. O zaman kaygılanıveririz.

Lütfen!

Bu sezonu da kaybetmeyelim en baştan.

Levent Hoca da kaybetmesin! Çok iddialı!

Ama bu iki isim onun da sonunu getirir ve çok ısrarcı olursa bu konuda kendisi onuncu haftayı bile göremez!

Evet, iyidir hoştur Bülent, aslında kötü niyetli filan değildir Tolgahan; ne var ki şampiyonluğa oynayacak bir Adanaspor’un futbolcuları değillerdir. Tamam, gerekirse oturur içeriz, muhabbet ederiz hatta âlemlere de akarız Adanasporluluklarına, iyi insan olmalarına hürmeten, fakat mümkünse bunu Adanaspor ile karıştırmayalım!

Başkanım, duy sesimizi. Mecazen, ağlamayalım bu sezon sonunda da...

Yazar: Editor