2011-02-06 21:36:09
özeleştirinizi yapın

Yenilgi

Bolu’da beklenen oldu… Bir kez daha hezimetle dönüyoruz Bolu’dan… Hem de Osman Özdemir’in arkadaşlarının “pozitif futbol oynuyor Adanaspor” dedikleri bir dönemde, on kişi kalmış rakipten üç yiyor Adanaspor…

Kalede malum kaleci var yine; çünkü Osman Özdemir malum kalecinin performansından çok memnun…

Maçın teknik, taktik analizine girmeyeceğim hiç; Çünkü olmayan bir şeyden söz edemezsiniz… Boluspor adına konuşabilirsiniz ancak ki adamlar on kişi ile yapmışlardır yapacaklarını zaten… Ben olayın başka bir boyutundayım…

Birincisi, ligde kötü bir durumdasınız, evinizde ligin sonundaki takımlardan birine yenilmişsiniz ve rakibiniz çok güçlü… Daha maç oynanmadan Osman Özdemir maç sonu çarşambaya kadar izin ilan ediyor… E be güzel kardeşim, hangi başarıyı gösterdi ki senin futbolcuların sen onlara daha maç oynanmadan tatil ilan ediyorsun…

İkincisi, geçen gün Spor Ekstra programı ile ilgili görüşlerimi yazmıştım… Şimdi o programın sorumlusu Serkan ŞENYÜREK’e soruyorum:

 

1)      Maçı çıplak gözle izleyenler, yorumlarında Tolga’nın katkısı ile Bolu üç attı diyorlar… Kartal maçındaki üç golde de kaleci hatası yok, taraftar orta parmak hareketine takılı kaldı diyordun, hala o malum kalecinin Adanalı olması ile övünüyor musun?

On kişi kalmış rakibi bitirsin diye sahaya sürülen Bülent Bölükbaşı için hala Adana markası diyebiliyor musun?

2)      “Bolu maçları bizim için hep kötü geçti. Hatta bize Bolu’da bu Adanaspor küme düşer dediler. Ne olur Hocam, Bolu’yu yenelim.” diyerek bir anlamda hak etmediği halde yücelttiğin Osman Özdemir, şu an karşında olsa yine soru sormaktan, sıkıştırmaktan çekinir miydin?

3)      Her yenilginin ardından taraftarı bilinçsizlikle, Bayram Başkan’ı yalnız bırakmakla suçlayan yazılarına Bolu maçından sonra da devam edebilecek misin? Belki de Tolga’sını ıslıklayarak üzmüşüzdür(!) Sayın Başkan’ı, ne dersin?

4)      Hala, “Adanaspor’u seviyorsanız” diye duygu sömürüsü yapmaya devam edecek misin? Hala yönetimsel hataların arkasında durup Bayram Başkan’ın yanlışı olamaz tezinde          ayak direyecek misin?

 

Siyaset felsefesinde ünlü bir söz vardır: “güç bozar, mutlak güç mutlaka bozar.” denir. Adanaspor’u yoktan var etti, Adanaspor’u kapanmaktan kurtardı, diye diye Bayram Başkan’ı da mutlak güce ulaştırdınız, Sayın ŞENYÜREK… Artık Bayram Başkan, o malum kaleci için taraftarı da, koskoca bir çınar olan Adanaspor’u da yok sayacak noktadadır.

Çünkü her yenilginin arkasında, her başarısızlığın temelinde “ADANALI” olmaları ile övündüğünüz futbolcular vardır ve Bayram Başkan’a hep birlikte bağırmaktadırlar: “Padişahım çok yaşa”

 Bu  taraftarın sesini duyurmanız gerekirken, Adanaspor’un temiz mazisine saygı göstermeniz gerekirken yazdığınız yazılar ve yaptığınız programlarla taraftarı “Padişahım çok yaşa” korosuna dahil etmeye çalıştığınızın farkında mısınız? Açın gözlerinizi ve iyi bakın olaylara, kulağınızı tribüne verip iyi dinleyin onları, çünkü katıksız ve karşılıksız sevenler var orada ve içleri kan ağlayarak haykırıyorlar:

“Adanaspor o malum kaleciden daha büyüktür… “ duyuyor musunuz?

“Osman Özdemir, bu takıma hiçbir şey veremez” görmüyor musunuz?

“Bayram Başkan, sizin gibi yorumcular sayesinde diktasını ilan etti.” Farkında değil misiniz?

 

Fatin Murat SEFERBEYOĞLU

Yazar: Editor