2011-10-09 10:21:34
pazar olunca

http://photos2.fotosearch.com/bthumb/UNC/UNC341/u29952216.jpg

 

Bir Pazar yazısında ne olmalı? Eğlenceli, şen konular! Ama bir Pazar gününde ne olmalı?

Uyanınca bir yatak keyfi, sonra hazır bir kahvaltı, anne eliyle… Kahvaltıda mutlaka zeytin olmalı. Ötesi bütçeye göre zenginleşebilir. Bir de pide ekmek iyi olur. Sonra TV’de mutlaka sabah 10 civarında bir western filmi olmalı. Hatta şimdi 1954 yapımı: ) Sidney Salkow imzalı bir Kızılderili / kovboy filmi var. Oturan Boğa orijinal adıyla Sitting Bull. Kızılderili hakları için savaş veren bir vali, General Custer’i katliam yapmaktan alıkoymaya çalışacak. İzliyorum, dilerim başarılı olur bu halkın valisi. Zannederim ki o zamanlarda da pek zormuş halkın bir valisine rastlamak. Dilerim filmin ilerleyen sahnelerinde Beyaz Saray o valiyi merkeze almaz.

Filmden sonra veya film esnasında kısa bir şekerleme olmalı, mevzudan kopmamalı ama.

Sonra? Tabi ki bir Adanaspor maçı olmalı. Sonra galibiyet kutlaması Gümüşat’ta veya Nargile kafede… Birkaç bira ve maç sonu analizi filan.

Bir Pazar gününde güzel şeyler olmalı neticede, pazartesi sendromuna yakalanmadan günü yine güzel bir filmle bitirmeli. Bir romantik komedi de olabilir bu.

Bu arada kaleden bir subay “Kızılderilileri ıslah olsunlar diye aç bırakıyoruz.” dedi. Bu işe canı sıkılan bizim adam olaya müdahale etti, ama işi zor. Zagor’a haber salsam da olaya müdahale etse!

Neyse ki Kızılderililer kaleden kaçmaya başladılar. Kale kumandanı ateş emri istedi, bizim adam buna engel oluyor. Hadi bre yerli dostlar: ) Hakikatte işiniz, işimiz kadar zor. 

Yazar: Editor