2011-07-08 13:36:57
peki
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/No-soccer.gif

Futbolu  Neden  Sevmemeli

Muhtemel 1 ‘On Bir’

 1. Futbol dar alanda paslaşmalar değildir sadece, aynı zamanda geniş alanlarda bir iktidar oyunudur, kılıçların hunharca çekilebileceği bir oyun.
 2. Futbol çok uzaklardan bir şut değildir sadece, aynı zamanda taktiksel uzamlarda haddini bilme oyunudur, o haddi bilmediğinde münasip hesaplaşmaların olabileceği bir oyun.
 3. Futbol ceza alanında bir röveşata değildir sadece, aynı zamanda ceza yasalarında bir ters vuruş oyunudur, fena sakatlayabilecek bir oyun.
 4. Futbol dömivole değildir sadece, aynı zamanda dominant bir voleyi her an yiyebileceğin bir oyundur, bir anda taca atılabileceğin bir oyun.
 5. Futbol verkaç değildir sadece, aynı zamanda verirsen kaçmak zorunda kalmayacağın bir oyundur veya adeta satırlarla kovalanacağın bir oyun.
 6. Futbol sağından atıp solundan kaçmak değildir sadece, sağlı sollu siyasi atakların da hesaplanması icap eden bir oyundur değilse organize ataklarla bunalabileceğin bir oyun.
 7. Futbol forma aşkı değildir sadece, hakikatte deli bir para aşkıdır sadece.
 8. Futbol lider olabilme oyunu değildir sadece, aynı zamanda lider kalabilme oyunudur, aksi takdirde anında alaşağı edilebileceğin bir oyun.
 9. Futbol sadece hak edenin kazandığı bir oyun değildir, aynı zamanda hakkı ve hukuku siyasal hakikatlerle idrak edebilmektir futbol.
 10. Futbol bazen meydan savaşı, bazen düello, bazen katliam, bazen suikast, bazen intihar, bazen danışıklı dövüş, bazen tantanadır; lakin bazen futboldur futbol.
 11. Futbol topa zamanında müdahale etme oyunu değildir sadece, aynı zamanda topu zamanında geri çekebilme oyunudur. Yoksa gelir alırlar ayağından o topu.

TD:

 • Apolitik bir neslin nezdinde pek “politiktir” o futbol.
Yazar: Editor