2010-07-14 20:12:32
seyyah olup 2

 Yollar ve Haller

http://ul.gcg.me/files/2010-07/syyh1.jpg

Yol yorguluğu fena bir şey. Maç yorgunluğundan da beter. Ama ikisi de güzel, eziyetin güzelliği... ayaklarını hissetmez oluyor insan. Sızlanmıyorum, mevzuya giriş lazım, mesele o: ))

Güzelim Antalya yolu darmadağın olmuş. O virajlı, ağaçlı, bazen dağ bazen deniz manzaralı yollar yerini ruhsuz asfalta bırakıyor yavaş yavaş. (Yeni bir Doğu Karadeniz faciası yakındır) Görünüşte ulaşım kolaylığı ferahlığı, ama o ağaçlar gidince, oradaki toprak, bitki örtüsü yok olunca neyleyim öyle kolaylığı. Varsın bir saat uzasın yol, kimseler hız yapmasın, lakin bir tablo güzelliğindeki o yollar da kalsın, derim. Ve fakat boyumuzu aşan işler bunlar.

Hayır, mesele sadece yollar, ağaçlar da değil, Türkiye'nin hali bu genel panoramada; "bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete" umumi manzarası hakim her bir sahnesine ömrümüzün. Seyyahlıkta bile huzur yok: )) Gerçi Evliya Çelebi de kayıtsız kalmamıştır ya gördüğü yerlerin hayatlarına. Peki, şimdilik bu kadar olsun, yarın devam ederiz.

Bu arada, Adana'dan uzak olunca sanki Adanaspor'dan da uzak oluyor insan, mesafe anlamında: ) Nasıl bir bütün olmuşsa Adana, Adanaspor ve taraftarı: ))

Yazar: Editor