2010-10-03 22:27:59
şimdilik, oh be...

Nihayet 3 Puan

http://ul.gcg.me/files/2010-10/ga.jpg

(Ankara'da Dayımız, Belediyede Başkanımız Yok! Adanaspor'u yok sayan belediyeye protesto pankartı...)

Şimdi zor kazandık çünkü kötü oynadık, denecek; bu takımdan bir şey olmaz denecek, işimiz zor, denecek; bir sürü şey denecek. Doğaldır. Beklentiler çok yüksek… Olağandır. Biz Adanaspor’uz, elbette yüksek beklentilerimiz olacak.

Benim de bu maçtaki beklentim çok yüksekti. 3 farka bile razı değildim. Beni yanıltan Bolu’nun Linyit’e 5 gol atması oldu. Beni yanıltan o maçta Linyit kalecisi Oğuz’un çuval olmasını unutmam oldu. Linyit iyi ekip. Takım savunmasında iyi, karşı ataklarda iyi, mücadelede iyi… Onların handikabı acemilikleri.

Peki, neden gol 70. dakikaya kaldı? Bir kere yukarıda saydığım gerekçeler var ortada Linyit’e dair. Bunun yanında da bizim en büyük handikabımız olan “galibiyetsizlik” söz konusuydu. İlk dakikalarda gol bulma telaşı bir meseleye dönüştü. Meseleyi çözmek de zaman aldı. Gerçi Ahmet Dursun sorunu teşhis etmiş ve müdahalelerini yapmıştı; şutlarla. Evet, rakibi çözecek tek formül şuttu, Ahmet Dursun’un bu yoldaki çabaları hep rakip defans duvarına tosladı. Lakin ikinci yarıda orada bir gedik açıp golü bulabildik.

Volkan; ilk 20 dakikada gol bulduk bulduk, yoksa zorlanırız, demişti. Golü de Ahmet atar, diye eklemişti. Öyle oldu. Serkan Şenyürek’le konuşurken o da 1–0 olsun bizim olsun, demişti, bu öyle de oldu.

Neticede 3 puan güzeldi.

İyi olan, takımın hep bir çaba içinde olmasıydı. Kötü olan, takımın üzerindeki o fena baskıydı.

İyi olan, yardımlaşma gayretinin en üst düzeyde olmasıydı. Kötü olan, bunun bir gol şenliğine dönüşmemiş olmasıydı.

İyi olan, Ahmet Dursun’un klasına uygun bir golle merhaba deyip 3 puanı koparmasıydı. Kötü olan, Bülent’in bir türlü klasına uygun bir performansı bulamamasıydı.

İyi olan, tribündeki tekil çıkıntıların en aza inmiş olmasıydı. Kötü olan, maratonu bir türlü genel tezahürata dâhil edemememizdi ki bu da dünyanın her yerinde bir derttir zannederim.

İyi olan, bu galibiyetle bir yükü sırtımızdan atmamızdı. Kötü olan dinlenmiş bir Samsun’a gidecek olmamızdır. Bunu iyiye çevirmek, takımın mücadele devamlılığında saklıdır.

Haftaya iyi olanları yazmak dileğiyle…

Not: maçtan 30 kare foto-yorum’da. Tıklayınız.

Yazar: Editor