2011-01-31 12:36:55
size her maç son maç gibi olacak

Ya Galibiyet


Ya galibiyet bu maçta ya da Osman’ın son maçı...

Garip bir şekilde Bolu maçlarına hep nöbetçi hocayla (Sevgili Eyüp Hoca) çıkıyoruz. Çünkü öncesinde hep bir şeyler oluyor ve hocalar yol alıyor.

Şimdi Kartal, sonra yine Bolu.

Kritik bir maç...

Vallah bizim için değil,

O.Özdemir için.

Biz zaten buradayız ezelden ebede.

O düşünsün.

Aşağıdaki yazıların birinde Samsun’u favori gösterirken “Samsun’u ise yakaladığı hava ve ısrarı ile avantajlı görürüm.” denmiş. Dün Samsunspor 87. dakikada vurdu. Israr…

Fakat bu akşam böyle bir sahne Adana’da yaşanmayabilir. Taraftar takıma değil ama Osman Ö.’ye o kadar kredi vermeyecek.

Yatsın kalksın dua etsin son dakikalara en az iki farkla girsin, çünkü kaptanları futbolculuk güveni açısından gemiyi hemen terk edecek cinsten. Hele biri edep yönüyle o gemiyi çoktan terk etti ya.

Demem o ki, bu maç ya galibiyet ya da sepet havasıdır. Bize mi? Değil!

Biz buradayız ezelden ebede.

Onu, yani gider olmayı keyfi, adeta keyfi işler yapan düşünecek.

Evet, Bolu maçına yine hocasız (bu hoca kelimesini öylesine kullandım, O.Ö’yü asla tarif etmez) çıkılmaması için bu maçın erkenden koparılması şarttır, kendisi için. Bizim için değil, biz daha önce de değdim gibi, kenarda sigaramızı yakar Osman’ın gidişini bir kez daha izleriz (vasat futbolculuğunu da dâhil ettim bu cümleye). Çok çok iki damla gözyaşı daha dökeriz bu maç için.

Elbette Canımız Adanaspor’umuzun farklı galibiyeti için gideceğim maça. Ama üzülme hakkımı da saklı tutacağım. Gerekirse "güle güle sizlere" demek için…

Öyle,

Ya galibiyet ya da… her maç size son maç gibi olacak….

 

Yazar: Editor