2011-04-01 10:43:30
şu erciyesin karına...

Erciyes’e bir tokat, bir fiske, bir şaplak onlara bir çelme, yükselme grubu heveslerine bir limon sıkma, ne bileyim şunlara bir şeyler yapma zamanı gelmedi mi bre?

http://files.vector-images.com/clipart/mountain_prg1.gif

Şu Erciyes var ya… Sempatiyle yaklaştığım söylenemez onlara. Galiba, 2005–2006 sezonuna -yanlışsam özür- onlarla başlamıştık. Hocamız Ahmet Ziya idi. Adana’daki maçı kaybetmiştik, 1–0 diye. Golü de bir serbest vuruşta mı yemiştik ne?

  1. O sene biz küme düşmüştük, 1.ligde -şimdiki B. Asya- onlar da şampiyon olmuştu…
  2. Sonra önceki sezon bir üst solunum yolları vakası olduydu ki tam rezillikti, eksik ve gediklerini bir şark kurnazlığıyla ertelemişlerdi o maçta. Olağan takviminde alacağımız maçı erteleme sonrasında 2 puan kayıpla kapamıştık ve o iki puan bizi yükselme grubundan etmişti.
  3. Derken geçen sezon önce Adana’da seyircisiz maça denk geldiler, maç 1–1 bitti 2 puan yine gitti.
  4. Sonra Kayseri’deki maçta Recep’in buz gibi golü iç edildi. Maçtan sonra maç analizlerinde hazretlerin “biz bu golü niye iptal ettik” diye birbirlerine bön bön sorup baktıkları rivayet edilir. Oradan da 2 puan buharlaşınca biz kalakaldık mı aynı ligde!
  5. Bu sezonun ilk yarısında da herifçioğulları bize 4 attılar, öyle böyle değil bildiğiniz 4 gol kalemize yağdı. Son yılların en kötü maçıydı bizim için, hem performans ve doğaldır ki hem de skor anlamında…

Şimdi?

Onların ilk 6 iddiası var, bizim durum malum. Bizim durumun “malumiyetinden” öte şu Erciyes’e bir tokat, bir fiske, bir şaplak onlara bir çelme, yükselme grubu heveslerine bir limon sıkma, ne bileyim şunlara bir şeyler yapma zamanı gelmedi mi bre?

Hadi ama! Bizim için sezonun maçı bu maç olsun, bir tür hesaplaşma maçı, küçük bir intikam, soğuk yenen yemek cinsinde, bakın tam zamanıdır!

Haydi Adanaspor’um al bu maçı, başka özel istek yok…

http://www.kaplanpenche.org/upload/t2_00000001696.jpg
Yazar: Editor