2010-05-31 20:09:26
taşları bağlayıp...

Konuşma Karış

Fırsatı ganimet bilip de yazmıyorum, ama İsrail Türk bayrağının her yanında olduğu bir yardım gemisine böyle rahatça saldırabiliyorsa bunun bir sorumlusu olmalı. İsrail tescilli katildir, orasını konuşmaya gerek yok.

Ne yazık ki bu tarafta da hiçbir şeyi idare edemeyen bir hükümet var. İç politikayı, ekonomiyi, eğitimi, sporu, sanatı, olağan hayatı, adaleti, kalkınmayı, hakları, özgürlükleri ve işte dış politikayı çekip çeviremeyen, işin o taraflarına çapı yetmeyen bir hükümet var.

En iyi bildikleri işi bir önceki yazıda belittim; konuşmak… Biri çıkar üzgün üzgün konuşur, öteki çıkar ezgin ezgin konuşur, beriki çıkar mangalda kül bırakmadan konuşur.

Ee? E’si bu kadar!

İsrail, Akp’nin bu sahibinin sesi politikasından, hep büyük abiye bakan halinden, sahte kahramanlıklarından ziyadesiyle almıştır cesaretini. Nasıl olsa önlerinde durabilecek kararlı, kişilikli bir tavır da yok…

Nasıl olsa âlem yalandan kınar, numaradan lanetler… Ve onlar da nasıl olsa ellerinde zulmün sopası istedikleri gibi gezinirler. Bizimkiler yine hiçbir irade gösteremez ve ölenler öldükleriyle kalır.

Yazar: Editor