2011-05-07 11:08:58
töhmetin sınırlarında gezinmeyin o zaman

“Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu'nun, zorlu karşılaşma öncesi, ‘Bolu'nun bakanı mı olması gerekiyor?’ sözleri Mersin camiasını kızdırdı.

Bu açıklamalara yanıt vererek, ‘Bizi töhmet altında bırakıyorlar.’ sözleriyle Boluspor Başkanı'na sitem eden Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı'ya, Semercioğlu'ndan yine cevap geldi.

Kahramanlı'nın açıklamaları yanlış anladığını söyleyen Semercioğlu, ‘Boluspor olarak Mersin'deki siyasilerden taraftarına kadar her türlü güç odağının birlik ve beraberliği, şampiyonluk yolunda nasıl sağladığını gördük. Bunun neden Boluspor için söz konusu olmadığı yolunda kendi kendimize öz eleştiri anlamında bu açıklamayı yaptık. Burada kesinlikle hiçbir şahıs ve kurum töhmet altında bırakılması gibi bir durum söz konusu değildir.’ dedi.”

Haber ajansspor’dan yorum bizden.

Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu'nun ilk açıklaması aslında son derece nettir ve isabetlidir ve ülkemizdeki futbola dair bir yaraya parmak basıyordur. Bu sözünde yanlış hiçbir şey yoktur. Dolayısıyla bu açıklamanın düzeltilmesine de gerek yoktur.

Mersin güzel futbol oynayabilir, kaliteli futbolcuları ve ne yaptığının bilen yetenekli bir hocası da olabilir, şehir doğal olarak şampiyonluk havasına girmiştir, olabilir. Tüm bunlarla Mersin şampiyonluğu fazlasıyla da hak etmiş olabilir.

http://www.medya73.com/images/contents/bakan-caglayandan-mersine-destek-72203-489380.jpg

Fakat,

Ta 2B’den beri özellikle Kürşat Tüzmen ile başlayan bir siyasi manevra Mersin’in şampiyonluğunu B.A. 1. lige çıkışlarında da töhmet altında bırakmıştır. Bu sezon da Cumhurbaşkanının, bakanların, vekillerin, yine Kürşat Tüzmen’in, bilumum Akp kadrolarının Mersin’i süper ligde görmek istiyoruz, yolundaki açıklamaları bu hak edilmiş şampiyonluğu töhmet altında bırakır, bırakmıştır da…

Geçen sezonlarda örneğin Mehmet Ali Şahin’den dolayı Antalyaspor’un süper lige çıkışı hala töhmet altındadır, Kemal Unakıtan’dan dolayı Eskişehir’in şampiyonluğu hala töhmet altındadır. Herhangi bir siyasinin bulaştığı her şampiyonluk töhmet altındadır.

Diyeceksiniz ki bu modern zamanların futbolunda, bir deli paranın döndüğü bu futbol piyasasında, iddianın şu şenlikli spora bulaşmasından sonra, bir halk sporunun çok yüksek meblağlı kombine biletlerle, şifreli futbol kanallarıyla maçlarla ‘parası olana bir tür hizmet’e dönüştüğü, dönüştürüldüğü günümüzde, binlerce futbolculu piyasanın kaymağını çok düşük yüzdedeki futbolcunun yediği futbol devrinde, teşvikin şikenin hiç durmadan konuşulduğu şu saatlerde töhmet altında kalmayan hiçbir futbol neticesi yoktur... diyeceksiniz.

E haklısınız!

Ama töhmet altında kalmaya veya kalmamaya izin verip vermemek yine de camiaların elindedir. Bir şaibeyi içinize sindirip sindirmeme aşamasında...

Yazar: Editor