2009-06-25 07:41:36
transferler üzerine

Kılavuz Meselesi

Şimdiki zaman üzerinden transferlere baktığımızda ilk Mustafa Akçay’ı görüyoruz. Mustafa, “ön libero oynarım” diyor. “Çok koşarım, tekniğim de ön plandadır” diye ekliyor.

İkinci transfer kaleye yapıldı, Zülküf Özer. Mardinspor’dan. Ekrem Al’ın eski talebesiymiş. Kolay gelsin Ekrem Hoca.

Son transfer de Galatasaray’dan… 1988 doğumlu olan sol bek ve sol stoper mevkiinde görev yapan Anıl Karaer

Nokta transferlerimiz bunlar şimdilik.

Ekrem Al da "4-4-2, 4-2-3-1, 4-4-1-1-, 4-1-3-2, 4-5-1 gibi dörtlü savunma sisteminde yer alan her türlü sistemi oynayabilmeliyiz ve buna göre transfer yapmalıyız.” demişti zaten.

Yani önce gol yememek için çıkacağız sahaya. Anladığım bu…( vah, özgeçmişine bakıldığında bulunduğu ligin en iddialı takımı olması gereken Adanaspor’un hocasının temel mantığına bakın.)  Çok koşacağız. Geçen sezonun ikinci yarısında olduğu gibi. Tamam, bu iyi bir şey. Ama üretemeyeceğiz, geçen sezonda olduğu gibi. İşte bu kötü bir şey… Ortada dolanan bal yapmayan arılar mı olacak? (küme düşen Sakaryaspor’dan daha az gol atarak ligi bitirdiğimiz hatırlanmalı. Ha, şöyle bir cevap gelebilir buna, “bak, adamlar küme düştü bizden fazla gol atmalarına rağmen. En azından attığımız ve yediğimiz aynı ve küme de düşmedik. Ee, ben de o zaman susarım: ))

Can sıkmak için yazmıyorum, hakikaten. Benim korkum sezon başında yine, kılavuzumuzun yine karga olması…(yanlış anlaşılmasın, kargalarla bir işim yok, hatta severim bile kargaları, atasözü üzerinden gidince mevzu oldular: ))

http://3.bp.blogspot.com/_evAMjIk6sBs/RvkiSQomE1I/AAAAAAAAADY/oJYb3EIH0LI/s400/oru%C3%A7%2Btutan%2Bkarga.jpg
Yazar: Editor