2010-11-24 20:20:24
yaşasın

Adanaspor Taraftarı 

Bir  futbol takımının  taraftarı  olmak  güzeldir ama bir o kadar da zorlu bir süreçtir.  Tuttuğu takım yıllar boyu sevinçler, üzüntüler yaşatmıştır insana. Bir hafta önce çok iyi oynayan futbolcular bir sonraki hafta adeta yürür sahada. Ama bazen de çok iyi oynarken yenilir takımımız, çok kötü bir gününde de bir gol atıp yatar maça ve kazanır sonunda.

O yüzden her zaman söylediğimiz üzere futbol taraftarlığında en başa sevgiyi koyacağız, sonrasındaki üzüntüler, sevinçler bu sevginin ayrıntıları olacak. Zaten büyük Adanaspor taraftarının, Erciyes sarsıntısından sonra Ordu maçında beklenenden/beklediğimizden  daha kalabalık olarak stadyumda olması, bu   bilincin  binlerce taraftarımızın içinde  olduğunun apaçık bir göstergesiydi.

Kaldı ki büyük Adanaspor  taraftarı ne olursa olsun belirli bir sayının altına hiç düşmeden ve naklen yayınlara rağmen bu sezon başından beri takımının yanında olmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezonlara göre, daha bir takımının yanında, karşı takıma  ve hakeme baskı kurabilen, kendi oyuncularının hatalarına daha bir katlanabilen, yani gerçekten  destek veren kaliteli bir taraftar topluluğuna dönüşmekteyiz için için.  Bu dönüşümün sürmesi ve sayısal olarak ta  artmamız için artık görev, teknik ekip ve futbolculara düşüyor bundan sonra.

Önümüzdeki maçlarda  teknik ekibin doğru hareketler yapması ve futbolcularımızın kazanma isteği ile oynaması biz taraftarların Adana da ki tüm maçlarda bir öncekinden daha kalabalık olmamızı sağlayacaktır. Aslına bakarsanız son altı haftadır topladığımız on bir puanla  başarılı sayılacak bir durumda takımımız, sadece bir maçtan puan çıkaramamışız.

Bu anlamda aradaki Erciyes maçını dışarıda tutarsak, futbol ve teknik ekip görevini yapmış diyebiliriz de pekâlâ. Neyse  son iki hafta üst üste aldığımız galibiyetleri de göz önüne aldığımızda  Gaziantep belediye maçın da tribünde geçtiğimiz haftadan daha çok olacağımızdan hiçbir kuşkum  yok.  

Adanaspor taraftarı, bu pazar ve önümüzde ki diğer maçlarda da  takımının yanında yer alacak ve onu sonuna kadar destekleyerek gerçekten  büyük olduğunu bu sezon dosta düşmana  gösterecek  diğer tüm kulüp taraftarlarına örnek olacaktır.

Buna inanmayan Adanasporlu varsa buyursun gelsin maça…Yaşasın Adanaspor! 

Zalif Aktaş

Yazar: Editor